Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.
Nie być gorszym, nie być innym, nie wyróżniać się – oto wyzwania, którym próbuje sprostać dziecko, by zasłużyć na akceptację rówieśników, by zyskać ich uznanie. Tylko, co zrobić, gdy te „wyzwania” kłócą się ze zdrowym rozsądkiem, gdy są sprzeczne z pragnieniami młodego człowieka, niezgodne z tym, czego uczą rodzice, co zwyczajnie dziecko uznaje za dobre? Pomocne elfy ruszają z odsieczą! Podpowiadają jak nie ulegać presji rówieśników, jak obstawać przy swoim i jak mówić: „Nie”!
Różne rodzaje presji
Naciśnij jedną dłonią drugą. To jest właśnie coś, co można nazwać presją. To napięcie, które odczuwasz w rękach.
W swoim wnętrzu możesz odczuć inny rodzaj presji – związanej z twoimi emocjami. Kiedy pragniesz wygrać mecz albo zdobyć jakąś nagrodę, czujesz takie napięcie. Podobnie jest, gdy w szkole chcesz dobrze wypaść na sprawdzianie.
Presja czasem jest potrzebna. Bywa dla nas dobra, bo motywuje do działania. Jednak, kiedy popycha nas w niewłaściwym kierunku, jest po prostu zła.
Któż z Nas dorosłych, będąc w wieku młodzieńczym, nie uległ presji rówieśników, ręka do góry! Myślę, że niemożliwym jest zupełne, stuprocentowe niepoddanie się takiej presji w pewnych sytuacjach, ale możliwym oraz potrzebnym jest uświadomienie granic takowej presji. Ważne jest to, aby młody człowiek nigdy nie zatracił swej asertywności do tego stopnia, aby później tego żałować.
Presja rówieśników. Poradnik, jak żyć w zgodzie ze sobą to książka, która pokaże dziecku jak być asertywnym i jak zweryfikować to, że dana presja ze strony rówieśników może być nad wyraz szkodliwa i może przysporzyć nieprzyjemnych kłopotów.
Książka wykonana jest w sposób bardzo estetyczny. Barwne ilustracje urzekają swą prostotą. Każdy obrazek trafnie nawiązuje do przedstawianej treści.
Książeczka pomoże dziecku nie zatracić swojej tożsamości w środowisku rówieśniczym. Podpowie jak pozostać sobą, a przy tym samym zdobyć szacunek otoczenia.
Osobiście uważam, że to obowiązkowa publikacja dla każdego młodego czytelnika. Publikacja w przejrzysty i ciekawy sposób porusza temat trudny i skomplikowany. To książka, która uczy emocji i pomaga zrozumieć niełatwe kwestie związane z własnym „ja”.
Vademecum Mamy
Presja rówieśników – temat, który możemy na bieżąco śledzić, jeśli mamy w domu młodych uczniów, a nawet, gdy jesteśmy rodzicami maluchów lub dorosłych już dzieci, media co jakiś czas podejmują ten trudny temat, informując nas, jak wygląda współczesne szkoła i środowisko młodych ludzi. Jest inaczej, aniżeli jeszcze dwadzieścia lat temu, ale presja była przecież zawsze.
Każdy z nas pamięta chęć dołączania do grup, jakie tworzyły się w szkolnych klasach. Każdy z nas może wymienić chociaż jeden przypadek ze swojej młodości, kiedy zaobserwował pewnego rodzaju wykluczenia z takich grup. Przyjaźnie, które przetrwały trudne chwile albo poległy na fali zmiany szkoły, środowiska czy miejsca zamieszkania. Każdy młody człowiek, chociaż nie zawsze się do tego przyznaje, chce być akceptowany, lubiany i miło widziany w towarzystwie rówieśników. To domena młodego wieku, poszukiwań własnego „ja” i utwierdzania oraz budowania poczucia wartości.
Książeczka „Presja rówieśników” to idealny poradnik właśnie w tych tematach. Znajdziecie tutaj przystępnie wytłumaczone sytuacje, które niejednokrotnie gnębią młodego człowieka. Kim jestem, czego potrzebuję, dlaczego nie zawsze jest tak, jak sobie wymarzę? Setki pytań i wątpliwości. Czy powszechna akceptacja jest mi niezbędna? A może wystarczy mały krąg zaufanych i sprawdzonych przyjaciół? Popularność w szkole i wśród rówieśników, czy to coś wartościowego?
Czy presja zawsze jest zła? Oczywiście, że nie! Jeśli chodzi o przekonywanie i nakłanianie do rzeczy, w które wątpisz, a Twoi przyjaciele mówią, że potrafisz. To też przecież rodzaj presji, ale wyjątkowo pozytywnej, bo uwierzyć w siebie jest często trudniej, niż zwątpić, dlatego warto dzieciom wyjaśnić, w którym momencie przekroczony zostaje próg tego dobrego nacisku.
Znajdziecie w tej książeczce nie tylko przykłady relacji w sytuacjach problematycznych, ale i tych codziennych. Porady i wskazówki typu: „Nie upieraj się zawsze przy własnych pomysłach, ale też nie ulegaj innym bezkrytycznie. Przyjaciele powinni brać po uwagę swoje oczekiwania”. Bo przecież na tym właśnie polega prawdziwa przyjaźń!
Wspaniała książeczka, która poprowadzi rodziców i dzieci przez trudny proces wychowawczy. Mądre słowa, które warto zapamiętać i powtarzać, aż na zawsze zakodują sią w pamięci: „Jeżeli będziesz miał poczucie własnej wartości, łatwiej będzie ci w razie potrzeby powiedzieć NIE”. „Bądź dumny, że jesteś sobą, że wiesz, co jest słuszne, a co nie.”
Do kogo zwrócić się o pomoc w razie problemów? Z kim rozmawiać, kogo pytać? To wszystko znajdziecie w tej małej książeczce z serii Pomocne Elfy, które oczywiście pojawiają się na każdej stronicy naszego domowego „kodeksu postępowania” w postaci pięknych ilustracji. Seria, którą kochamy już od dawna i jak wiecie, mamy całą jej kolekcję, którą jak najbardziej polecam!
Iwona Daniel
Waga | 0,15 kg |
---|---|
Liczba stron: | 32 |
Format: | 190 x 190 mm |
Rok wydania: | 2019 |
ISBN: | 978-83-7502-709-9 |
Podtytuł: | |
autor: | |
Podtytuł |
Ostatnio oglądane
45,00zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 45,00zł.
39,90zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 39,90zł.
4,00zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 4,00zł.
40,00zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 32,00zł.
8,00zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 8,00zł.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.