Znałeś tą historię?

Poznaj historię dyrektora firmy i współautora Chronologicznej mapy historii świata:

Dla naszych czytelników, którzy nie znają Twojej historii, jak to się wszystko zaczęło?

Dziękuję za to pytanie i myślę, że warto pamiętać, że cały projekt „Chronologiczna mapa historii świata” dotyczy ludzi, człowieczeństwa i chęci pomocy. Nawet po czterech latach czujemy wielką wdzięczność dla tych, którzy nam pomogli.

Wszystko zaczęło się na YouTube. Właśnie wtedy zaprezentowałem poprawioną i zaktualizowaną mapę widzom na moim kanale. Skoncentrowałem się na historii biblijnej i proroctwach. Po przestudiowaniu różnych kanałów i kierunków skupiłem się na prawdziwych, zweryfikowanych historycznie faktach, głównie dotyczących archeologii biblijnej. To, co znalazłem, bardzo mnie zaskoczyło. Znalazłem „Chronologiczną mapę historii świata”, która została wydana w Czechach przez wydawnictwo FORTUNA PRINT w 2008 roku. Nie umiałem jej nigdzie kupić, jednak mój dobry przyjaciel Martin dał mi tę mapę na moje 40 urodziny. Do całej sprawy doszło niespodziewanie, bo pytałem widzów na portalach społecznościowych, czy wiedzą skąd wziąć taką mapę. Nikt nie miał pojęcia jak ją zdobyć.

Co wtedy odkryłeś i dokąd cię to zaprowadziło?

Na podstawie uzyskanych danych stwierdziłem, że mapa nie jest dostępna w sprzedaży. Zwróciłem się więc do Biblioteki Narodowej w Londynie i poprosiłem o współpracę jako nabywca praw. Potem jako kompletny laik założyłem naszą firmę, zacząłem szukać inwestorów, którzy pomogliby nam w wydaniu tej mapy. Pierwsze wydanie miało nakład 4000 egzemplarzy w języku czeskim. Dziś mamy trzy wersje językowe i przygotowujemy dwie kolejne.

Jakie wersje językowe powstały?

W perspektywie 20 lat największym zainteresowaniem cieszyła się wersja niemiecka, gdzie w 4 aktualizacjach sprzedano 270 000 sztuk. Rekordzistą są Czechy, które sprzedały ponad 110 000 map w ciągu trzech lat (1998 – 2000). Dzięki temu czeska wersja językowa stała się rekordzistą. Inne wersje sprzedawane są głównie w USA i Australii, gdzie sprzedawane są w setkach tysięcy egzemplarzy. Od pierwszego wydania sprzedano łącznie 1 500 000 egzemplarzy w 7 wersjach językowych.

Jakie masz teraz plany, gdzie chcesz zrealizować projekt?
Jeśli wszystko pójdzie tak, jak powinno, jesteśmy gotowi wypuścić 3 kolejne wersje językowe. Obecnie w naszym centralnym magazynie posiadamy 7000 map, z których zdecydowana większość jest w języku polskim. W przygotowaniu jest wersja niemiecka, chcielibyśmy też wydać książkę w cyrylicy i po węgiersku.

   Co sprawia, że mapa jest tak wyjątkowa?
Przede wszystkim zweryfikowane historycznie fakty, które ułożone są chronologicznie od początków ludzkiego DNA do współczesności. Badaniu poddano fundamentalne fakty historyczne i jak dotąd nikt ich nie zakwestionował. Dowodem autentyczności i rzetelności mapy jest fakt, że została zbadana w 1890 roku przez Królewską Akademię Nauk. Pod względem faktów historycznych Akademia potwierdziła wszystko i dzięki temu mapa stała się narodową brytyjską perłą literatury. Tak więc mapa zawiera tysiące zweryfikowanych danych z całego świata i posiada ponad 400 ilustracji.

Jak wygląda produkcja mapy o długości 6,5 metra?
Mapa i książka, są starannie przygotowywane, drukowane, a następnie ręcznie oprawiane. Mapa jest zatem dziełem czysto ręcznym. Produkcja mapy w procesie technologicznym trwa ponad 6 miesięcy. Dlatego cenimy ją w  każdym detalu. Powstała w ten sposób mapa o długości 6,5 metra w formacie A0, na którą składa się 39 podwójnych arkuszy, jest interesująca i jednocześnie niepowtarzalna.

   Dla kogo jest mapa?
Chciałbym powiedzieć, że nie ma na świecie produktu, który przypadłby do gustu wszystkim. Jednak mapa jest naszym ludzkim drzewem genealogicznym zapisanym w Biblii. Każdy powinien wiedzieć skąd jest i dokąd zmierza. Z pewnością przyda się na lekcjach geografii i historii. Wszyscy miłośnicy dawnych dziejów z pewnością znajdą w nim coś dla siebie. Sam ją studiuję i szukam powiązań, których nie znajdę na żadnej innej mapie ani w encyklopedii. Dlatego twierdzę, że nasza mapa oferuje właśnie takie, unikalne połączenie całej historii świata. Oferujemy wgląd w 6000 lat historii ludzkości, czyli 4000 lat przed Chrystusem i 2000 lat po Chrystusie. Zajrzyj z nami do Biblii, prawdziwej kroniki historii ludzkości.

https://szaron.pl/produkt/Mapa-chronologiczna-historii-swiata/

 Zbyněk Čep
   Dyrektor firmy i współautor Chronologicznej mapy historii świata
Źródło: sdeleni.idnes.cz

    Twój koszyk jest pustyPrzejdź do sklepu
      Dodaj kupon
      Scroll to Top