Ewangelia według Rzymu

Indeks: ZK/0032

Stan: Nowy produkt

Autor: Maccarthy

Wydawnictwo:

produkt chwilowo niedostępny

37,00 zł

Ewangelia według Rzymu jest unikalną pozycją w języku polskim. Polskie wydanie jest próbą obiektywnego, merytorycznego i wolnego od emocji porównania oficjalnej nauki Kościoła katolickiego w jej najbardziej kluczowych obszarach z nauką samego Pisma Świętego. W konsekwencji jest ono zaproszeniem do osobistego studium tych zagadnień i wyciągnięcia stąd osobistych wniosków.
Porównanie doktryny Kościoła katolickiego z nauką Pisma Świętego obejmuje następujące obszary doktrynalne:
    * Zbawienie
    * Msza święta
    * Maryja
    * Władza

Polskie wydanie Ewangelii według Rzymu nie jest po prostu bezpośrednim tłumaczeniem oryginalnego wydania amerykańskiego, lecz faktycznie jego rozbudowaną redakcją. Oczywiście cały oryginalny tekst autora książki pozostał nienaruszony. To co w wielu miejscach zmieniliśmy to źródła cytatów tekstów źródłowych, które autor cytuje. Wszelkie zmiany w tym zakresie zostały dokonane według bardzo precyzyjnych zasad. Zasady te oraz wszelkie inne informacje, które są pomocne do samodzielnego studiowania, analizy i weryfikacji przedstawionych w książce zagadnień, zostały wyjaśnione we Wstępie Redaktora wydania polskiego.
Książka posiada obszerne i bardzo starannie opracowane przypisy końcowe, wyczerpującą bibliografię oraz aż trzy indeksy: indeks biblijny – kompletna lista wszystkich cytatów biblijnych, indeks apokryficzny – kompletna lista wszystkich cytatów apokryficznych, indeks rzeczowy – obszerny skorowidz wątków tematycznych i historycznych.

James G. McCarthy jest założycielem i dyrektorem fundacji Good News for Catholics, Inc. (www.gnfc.org). Kiedyś Jim sam był katolikiem. Po swoim nawróceniu służył Bogu jako misjonarz w Irlandii. Obecnie jest jednym ze starszych zboru Grace Bible Chapel w San Jose, w Kalifornii (www.grace.biblechapel.net) oraz wykładowcą Słowa Bożego. Jim jest także zaangażowany w nauczanie w ramach programu chrześcijańskiego uczniostwa Discipleship Intern Training Program w San Leandro, Kalifornia. Jim stworzył również  film Katolicyzm: Kryzys wiary.

Od redaktora wydania polskiego
Moja motywacja w przygotowaniu tego wydania jest w gruncie rzeczy bardzo podobna do motywacji autora książki: mam dług – po pierwsze wielki dług miłości i wdzięczności wobec Boga za wspaniałe zbawienie w Chrystusie, które za darmo stało się moim udziałem; po drugie dług miłości wobec mojej katolickiej rodziny, przyjaciół (szczególnie z dawnej wspólnoty w ruchu oazowym Światło i życie w moim rodzinnym mieście) i milionów szczerych polskich katolików, których oni reprezentują.

Cechy Produktu

Autor: Maccarthy
Okładka: miękka
Format: 13,5 x 20,5
Liczba stron: 499
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-928593-0-7
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję