Duch Święty i ty - odkryj jego chrzest

Indeks: ZK/0095

Stan: Nowy produkt

Autor: John Stott

Wydawnictwo:

W magazynie, wysyłka w ciągu 24 godzin

24,90 zł

Odkryj Jego chrzest i  napełnienie

Od ponad stu lat chrześcijaństwo na całym świecie przeżywa renesans zainteresowania Duchem Świętym i przejawami Jego mocy. Za sprawą pentekostalizmu, a następnie ruchu charyzmatycznego żywotne dla wielu stało się doświadczanie niecodziennych zjawisk duchowych  Pytania o chrzest Ducha Świętego, nadprzyrodzone dary proroctw, uzdrowień czy niezrozumiałych języków nurtują wielu wyznawców Chrystusa i nierzadko prowadzą do kontrowersji, a nawet podziałów w Kościele.

Zrównoważony, niekonfliktowy w swym podejściu do prawd Biblii i wiary chrześcijańskiej, znany protestancki teolog i kaznodzieja pochyla się nad tymi kwestiami, pomagając w zrozumieniu fragmentów Pisma Świętego, które o nich mówią.

Czy chrzest i napełnienie Duchem to doświadczenia konieczne dla chrześcijanina?

Czy dary duchowe opisane w Nowym Testamencie są nadal aktualne?

Co znaczy być napełnionym mocą Ducha i przynosić Jego owoc?

Lektura tej książki może pomóc w zrozumieniu roli Ducha Świętego, trzeciej Osoby Boskiej, w życiu codziennym naśladowcy Jezusa i w uniknięciu nieporozumień, które zawsze towarzyszą temu, co nowe i ponadnaturalne.

John R.W. Stott (1921–2011), brytyjski pastor, kaznodzieja i teolog anglikański, stał się jedną z najbardziej charakterystycznych postaci ewangelikalnego protestantyzmu kilku ostatnich dziesięcioleci. Time zaliczył go do stu najbardziej wpływowych ludzi świata, a polskim czytelnikom spośród wielu jego książek najlepiej znany jest bestseler Chrystus i Ty.

W życiu wyznawców Chrystusa i Jego Kościoła objawiać się winna moc Boża, której udziela Duch Święty. Chrześcijanie różnie interpretują Jego działanie, a John Stott, wytrawny teolog i kaznodzieja, tłumaczy jasno i prosto, jak doświadczać duchowego prowadzenia, by wydawać owoc Ducha Świętego – świadectwo naszej wiary i miłości.

bp Andrzej Malicki,

zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Polsce

Cechy Produktu

Autor: John Stott
Okładka: miękka
Format: 12x18 cm
Liczba stron: 153
Rok wydania: 2018
ISBN: 9788364837333
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję

    Inne pozycje autora