Pytania odpowiedzialnych rodziców

Indeks: PR/0019

Stan: Nowy produkt

Autor: François Dumesnil

W magazynie, wysyłka w ciągu 24 godzin

35,70 zł brutto

Przygotowanie dziecka do przyjścia na świat nie trwa dziewięć miesięcy, ale osiemnaście lat. To jest czas na stworzenie kogoś dobrego. Osiemnaście lat, podczas których zachowania dziecka wymagają codziennych odpowiedzi. I o tym właśnie pisze Dumesnil — przywołuje pytania, które stawiają sobie odpowiedzialni rodzice i szuka mądrych odpowiedzi.

  • Jakie są zalety dobrego rodzica?
  • Czego można oczekiwać od dzieci?
  • Czy dobrze jest oddać dziecko do przedszkola?
  • Jak postępować z dzieckiem w okresie buntu?
  • Jak wpoić dzieciom dobre wartości?
  • Czy można kochać wszystkie swoje dzieci jednakowo?
  • Jak wspierać dobre relacje między rodzeństwem?

Oto kilka przykładów pytań, na które odpowiada Dumensil. Łącznie książka podejmuje 90 ważnych pytań i problemów, z którymi muszą się mierzyć rodzice. Książka napisana jest w sposób bardzo przejrzysty i przystępny. W swoich odpowiedziach autor często odwołuje się do zdrowego rozsądku, jednak jego odpowiedzi oparte są na ogromnym doświadczeniu i kompetecji.

Niewątpliwą zaletą tego mądrego poradnika jest fakt, że autor nie ulega współczesnym modom pedagogicznym, roztropnie dystansuje się od teorii wychowania bezstresowego czy partnerskiego. Często podkreśla, że bycie rodzicem to coś więcej, niż tylko rozwiązywanie problemów i wychowanie „dobrych dzieci” — to coś niezwykle twórczego.

Zbyt często porady dawane rodzicom nie uwzględniają faktu, że są oni właśnie rodzicami. Wymaga się od nich, żeby zachowywali się jak wychowawcy, pomijając to powiązanie, które nadaje prawdziwy sens ich relacji z dzieckiem. Nie mówi się już o miłości i o szacunku, ale o „zachowaniach wymagających wzmacniania” albo „umiejętnościach społecznych, które trzeba rozwijać”. Bycie rodzicem nie sprowadza się do funkcji wychowawczej. Jest to niepowtarzalne doświadczenie, które aby być dobrze zrozumiane, musi być dobrze przeżyte — pisze Dumensil.

François Dumesnil jest doktorem psychologii. Prowadzi praktykę kliniczną, jest cenionym konferencjonistą i popularyzatorem, często występuje w mediach. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rodzicielstwem i wychowaniem dzieci.

Cechy Produktu

Autor: François Dumesnil
Okładka: miękka
Format: 135x210
Liczba stron: 316
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-7033-620-2
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję