Zastraszanie - co na to rodzice?

Indeks: PS/0001

Stan: Nowy produkt

Autor: K.Brown

Wydawnictwo:

W magazynie, wysyłka w ciągu 24 godzin

19,95 zł

Close

Autor ujawnia, jak niepostrzeżenie dla nas samych zostajemy mimowolnie wciągnięci w ten proces, stając się uczestnikami tzw. ''cyklu zastraszania''. Twierdzi, że jesteśmy zaangażowani weń co najmniej równie mocno jak ofiara czy agresor. W rozwiązywaniu skomplikowanych modeli sytuacyjnych wynikających z zastraszania nie wystarczają stereotypowe, tradycyjne metody, których powszechne bezrefleksyjne stosowanie przyczynia się jedynie do rozmycia istoty problemu, i tym samym jeszcze bardziej go pogłębia.
Autor wykazuje, jak niszcząco zastraszanie wpływa na relacje i więzi w rodzinie, w środowisku szkolnym, w miejscu pracy, i jak w rezultacie odbija się na zdrowiu życia społecznego. Metody zaproponowane przez Autora mają pomóc nam w zrozumieniu mechanizmu zastraszania i w wypracowaniu odpowiednich reakcji, w zależności od tego, jaką rolę przyjęliśmy w ''cyklu zastraszania''. Książka wręcz zmusza do współpracy wszystkich zaangażowanych - nauczycieli i pedagogów, uczniów, rodziców i ich dzieci, wreszcie środowisko, zarówno w węższym, jak i szerszym społecznym kontekście.
Ankiety przeprowadzane wśród nauczycieli potwierdzają aktualność tego tematu. Niemal 100% respondentów uznaje zjawisko przemocy za problem o znaczeniu kluczowym oraz potwierdza, że problem ten narasta.

Cechy Produktu

Autor: K.Brown
Okładka: miękka
ISBN: 83-917805-4-6
Liczba stron: 158
Format: A5
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję