Chrzest w Nowym Testamencie

Indeks: TE/0040

Stan: Nowy produkt

Autor: Cottrell Jack

Wydawnictwo:

W magazynie, wysyłka w ciągu 24 godzin

19,00 zł brutto

Chrześcijański chrzest ma znaczenie. Minęło już wiele stuleci od dnia, gdy pewien Człowiek, wtedy jeszcze mało znany, przyszedł nad brzeg rzeki i wyznał, że chce być ochrzczony. Ten sam Człowiek, przy końcu swojej misji na ziemi, przekazał uczniom i naśladowcom polecenie, które nazywamy dzisiaj Wielkim Misyjnym Nakazem, obowiązują- cym wszystkich chrześcijan. Treść Jego przesłania stanowią Jego ostatnie słowa, skierowane do grona najbliższych i najbardziej oddanych, a osobiście przez Niego wybranych naśladowców, tuż przed Jego odejściem, znanym jako Wniebowstąpienie. Przesłanie to stwierdza: „Idźcie więc i pozyskujcie uczniów pośród wszystkich narodów. Chrzcijcie ich w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego i uczcie przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem” (Mt 28,19-22 NP).
Jakie znaczenie ma chrześcijański chrzest dzisiaj? Aby odpowiedzieć na to pytanie, autor prezentowanej książki postanawia wnikliwie przestudiować fragmenty powiązane z tym zagadnieniem, występujące kolejno we wszystkich księgach Nowego Testamentu i komponując z nich trzynaście rozdziałów książki.
Doktor Jack Cottrell jest emerytowanym wykładowcą – profesorem biblistyki, dogmatyki i etyki oraz autorem wielu książek i artykułów z tych dziedzin. Przez wiele lat współpracował z Cincinnati Christian College and Seminary (obecnie Cincinnati Christian University) w Cincinnati, USA. Wydawca, udostępniając w języku polskim to niewielkie objętościowo opracowanie, zakłada, że ubogaci ono polskiego czytelnika o nowe spojrzenie na pojmowanie i praktykowanie chrześcijańskiego chrztu.
Chrześcijański Instytut Biblijny

Cechy Produktu

Autor: Cottrell Jack
Okładka: miękka
Format: 13x20
Liczba stron: 185
Rok wydania: 2012
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję

    Inne pozycje autora