Skandal Jezusa - jego krzyż i zmartwychwstanie

Indeks: TE/0037

Stan: Nowy produkt

Autor: D. A. Carson

Wydawnictwo:

W magazynie, wysyłka w ciągu 24 godzin

21,00 zł brutto

W całej Biblii nie ma istotniejszej kwestii, niż śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Cała Biblia skupia się wokół jednego weekendu w Jerozolimie, który miał miejsce około dwa tysiące lat temu. Próby nadania sensu Biblii bez poruszania tego najistotniejszego wątku, związanego z ukrzyżowaniem i zmartwychwstaniem Jezusa, z góry skazane są na porażkę. Nawet naśladowcy Jezusa nie spodziewali się takiego obrotu wydarzeń śmierci na krzyżu, a już z pewnością nie spodziewali się jego zmartwychwstania! A jednak, po tych wszystkich wydarzeniach, ich sposób myślenia i postępowania został tak diametralnie odmieniony, że już nic w ich życiu nie pozostało takie, jak dawniej.

Mimo, iż Biblia kładzie duży nacisk na historyczność omawianych wydarzeń, to jednak nie chodzi w niej wyłącznie o to, iż jest to jakaś faktyczna data, lecz wydarzenie, które wymaga podjęcia ważnej decyzji w naszym życiu. 10 ważne, aby nie tylko uświadomić sobie, że faktycznie te wydarzenia nastąpiły, ale również poznać prawdziwe znaczenie tych wydarzeń.

Ta krótka książka jest skromną próbą przedstawienia zarówno tego, co się wydarzyło na Golgocie, jak również wskazania znaczenia, jakie niesie to wydarzenie za sobą. Czyli, ogólnie mówiąc, odpowiada na pytanie, jakie jest znaczenie krzyża Chrystusa i jego zmartwychwstania. Metodą jest zaglębienie się w teksty naocznych świadków opisujących to, co się wówczas wydarzyło. Relacje tych świadków spisane są w Biblii; a poszczególne rozdziały tej książki są odpowiedzią na pięć ważnych pytań.

Spis treści
Rozdział 1 Paradoks krzyża
Ew. Mateusza 27.27-51

Rozdział 2 Najważniejsza postać Biblii
List do Rzymian 3.21-26

Rozdział 3 Tryumf Baranka Bożego
Księga Objawienia 12

Rozdział 4 Cuda Jezusa.
Ew. Jana lU-53

Rozdział 5 Wątpliwości wokół zmartwychwstania
Jezusa. Ew. Jana 20.24-31

O autorze: D.A. Carson, profesor Nowego Testamentu na uczelni Trinity Evangelical Divinity School, jest autorem lub redaktorem ponad trzydziestu pięciu książek.

Cechy Produktu

Autor: D. A. Carson
Okładka: miękka
ISBN: 978-83-86586-19-6
Liczba stron: 186
Format: 14,5 x 20,5 cm
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję