Zasłona milczenia

Indeks: BS/0218

Stan: Nowy produkt

Autor: Jobst Bittner

Wydawnictwo:

W magazynie, wysyłka w ciągu 24 godzin

42,00 zł brutto

 

Książka, która od dwóch lat utrzymuje się na niemieckich listach bestsellerów. Jej tematem jest rozliczanie się z przeszłością wojenną w niemieckich rodzinach. Po drugiej wojnie światowej otwarte przyznawanie się do winy i pamięć ofiar rozgrywały się w Niemczech głównie na szczeblu państwowym. W rodzinach (lub: w sferze prywatnej) udział powracających z frontu żołnierzy w hitlerowskim planie zagłady okryty został zasłoną milczenia. Ta zasłona, przekazywana z pokolenia na pokolenie, uniemożliwia uzdrowienie i odnowę - w życiu jednostek, rodzin, kościołów oraz narodów.

O jakich zasłonach milczenia możemy mówić w kontekście polskiej historii? Polska stała się główną areną Holokaustu i miejscem prześladowania i śmierci milionów niewinnych ludzi. Pamięć rodzinna jest bardzo wybiórcza. Istnieją tematy, których nigdy się nie porusza. Wielu ludzi nękają obrazy i traumatyczne wspomnienia, o których nigdy nie mówią. Milczenie starszych pokoleń wpływa jednak niszcząco na następne pokolenia.

Przesłanie książki Jobsta Bittnera jest uniwersalne. Autor nakłania do stanięcia w prawdzie i zmierzenia się z przemilczanymi historiami. Zerwanie zasłony milczenia to droga do uwolnienia, uzdrowienia i radykalnej przemiany dla tego pokolenia i następnych.

O autorze:
Pastor Jobst Bittner - jest magistrem teologii; razem z żoną, Charlotte usługują w wielu krajach. Jobst Bittner jest liderem TOS Ministries oraz inicjatorem międzynarodowym ruchu Marszów Życia, które odbyły się już w ponad 80. miastach w 12 krajach, a w Stanach Zjednoczonych pod nazwą Marsze Pamięci w ponad 50. miastach. Oprócz prowadzenia pionierskiej służby apostolskiej Jobst Bittner usługuje również na pięciu kontynentach jako mówca konferencyjny.

Cechy Produktu

Autor: Jobst Bittner
Okładka: twarda
Format: 145x205
Liczba stron: 249
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-89634-97-9
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję