Świat moim klasztorem

Indeks: BS/01067

Stan: Nowy produkt

Autor: John Michael Talbot

Wydawnictwo:

produkt chwilowo niedostępny

25,89 zł

Najnowsza książka legendy chrześcijańskiego rocka, barda i pisarza. Prawdziwa gratka nie tylko dla tych, którzy zetknęli się z twórczością Talbota.

"Czy wiedziałeś, że możesz być pustelnikiem, mieszkając w drapaczu chmur czy pracując w banku? Bez względu na to, czy mieszkasz w zatłoczonym mieście, czy na wsi, pracujesz w biurze, jeździsz ciężarówką czy jesteś w domu, jesteś samotny czy masz męża/żonę, nie masz dzieci bądź je masz - możesz odkryć własnego wewnętrznego pustelnika i stać się uzdrawiającą obecnością w świecie."
" W książce tej zatem wyruszymy w podróż - by lepiej zrozumieć to, co musimy - wiedzieć, by uczynić świat naszym klasztorem. Jest to podróż, której przewodzi wiele tradycji mistycznych i monastycznych. Jest to także podróż bardzo osobista, ponieważ dzielę się odrobiną własnego doświadczenia. "
John Michael Talbot

Dzisiaj John Michael Talbot przewodzi wspólnocie, tworzy muzykę, prowadzi rekolekcje, pisze książki. Przekonuje także, że nie trzeba żyć w klasztorze, żeby odczuwać pokój Boży w sercu i błogosławieństwo w pracy. Wiele doświadczeń, zakrętów życiowych, które ukształtowały jego charakter i wiarę sprawia, że jego świadectwo jest wiarygodne i pociągające.
Patrycja Michońska-Dynek, dziennikarka radiowa i telewizyjna

Pełen kontrastów, trudny do zaszufladkowania, wymyka się stereotypom i łatwym opisom - taki jest John Michel Talbot. Ponieważ nosi habit, wielu uważa go za mnicha. Nigdy jednak mnichem nie był - jest osobą świecką, w dodatku ma żonę. Kochają go protestanci - bardzo często zapraszają go aby koncertował w ich zborach, niektórzy, również w Polsce, wprost uważają Talbota za protestanta - a on jest katolikiem z krwi kości. Kocha Kościół katolicki i Matkę Bożą - miłością głęboką, gorącą i świadomą. Jego największym przebojem jest utwór Holy is His Name czyli Maginficat.
John Michael Talbot świadomie wybrał Kościół Katolicki w 1978 roku - powołuje się przy tym na objawienie, w którym Bóg mu powiedział: "Johnie, chcę, byś został katolikiem. To mój pierwszy Kościół. Miłuję go najbardziej; jest chory, prawie umierający, lecz Ja go uzdrowię i wskrzeszę do nowego życia. Chcę, byś stał się jego częścią".
Długa siwa broda postarza Talbota - faktycznie, nie jest już młodzieńcem, a i zdrowie ma słabe - w tym słabym ciele mieszka jednak młody duch, który każe mu stale wędrować po świecie i wzywać ludzi różnych wyznań i wiar: "Przyjdźcie, uwielbiajmy Pana"
Marek Nowicki, Komitet Organizacyjny Przyjazdu Johna Michaela Talbota do Polski

Cechy Produktu

Autor: John Michael Talbot
Okładka: miękka
Format: 145x205
Liczba stron: 144
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-924003-7-0
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję