Ewangelicy w Wiśle

Indeks: SL/0040

Stan: Nowy produkt

Autor: Marcin Żerański

produkt chwilowo niedostępny

15,00 zł

Wisła jest wyjątkowym miastem w Polsce – od jej powstania do dziś większość mieszkańców należy do Kościoła ewangelicko-augsburskiego. To głównie luteranie tworzyli i nadal tworzą tę miejscowość, dlatego przewodnik turystyczny „Ewangelicy w Wiśle” nie opisuje dzielnicy protestanckiej, bo takiej tu nie było i nie ma, opisuje całe miasto. Od leśnego kościoła na Bukowej, przez nagrobek luterańskiego księdza Lehockiego na cmentarzu rzymskokatolickim Na Farce, kościół apostołów Piotra i Pawła, budynki w jego sąsiedztwie, wille „Zacisze” i „Księżówkę”, po cmentarz Na Gróniczku. Każda dolina, ze swoimi centrami ewangelickimi, czyli kościołami i siedzibami urzędów parafialnych także otrzymała miejsce w książce. Krótko odnotowuje również historię wiślan-ewangelików w Szczyrku-Salmopolu i w Ostojićevie w Serbii.
Opis krajoznawczy uzupełniają informacje praktyczne – zarówno te dotyczące pięciu wiślańskich parafii, jak i turystyczne – informujemy o komunikacji w Wiśle, służbie zdrowia, muzeach, wyciągach narciarskich, imprezach cyklicznych i innych sprawach przydatnych turyście.

Przewodnik Ewangelicy w Wiśle powstał we współpracy z Parafią Ewangelicko-Augsburską Wisła (w Wiśle-Centrum) i Urzędem Miejskim w Wiśle.

Patronat honorowy nad książką objął skoczek narciarski Adam Małysz, tekst na okładce napisał pisarz Jerzy Pilch.
Patronem medialnym przewodnika jest oficjalny portal Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rzeczypospolitej Polskiej luteranie.pl.

Cechy Produktu

Autor: Marcin Żerański
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Format: 15,5x15,5 cm
Liczba stron: 72
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-924488-7-7
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję

    Inne pozycje autora