Język grecki Nowego Testamentu - podręcznik

Indeks: SL/0025

Stan: Nowy produkt

Autor: ks. Krzysztof Bardski

Wydawnictwo:

Out of stock

24,00 zł

W dzisiejszych czasach niewątpliwie rośnie zainteresowanie tekstami Pisma Świętego w językach oryginalnych. Wiąże się to z „powrotem do źródeł” i pragnieniem oparcia nauki i życia chrześcijańskiego na podstawach biblijnych. Podręcznik do nauki języka greckiego ks. Krzysztofa Bardskiego stanowi cenną pomoc nie tylko dla studentów teologii (dla których będzie niezbędną książką w pierwszym roku nauki greki), ale i dla wszystkich, którzy pragną lepiej poznać Pismo Święte.
Podręcznik jest ciekawy i nowoczesny. Autor starannie dobrał najczęściej występujące w Nowym Testamencie słowa i formy gramatyczne, zaprezentował je przejrzyście, wykorzystując do tego różne teksty greckie. Są tu zatem i proste czytanki, i cytaty z Nowego Testamentu, krzyżówki i zagadki. Całość, bogato ilustrowana reprodukcjami starożytnych napisów chrześcijańskich i własnymi, żartobliwymi rysunkami autora sprawia, że studiowanie greki staje się przyjemnością, a nie trudnym obowiązkiem.

Ks. Krzysztof Bardski jest uznanym filologiem biblijnym, doktorem nauk biblijnych prestiżowej Papieskiej Akademii Biblijnej, autorem wielu przekładów prozatorskich i poetyckich.
Prof. dr hab. Michał Wojciechowski

Cechy Produktu

Autor: ks. Krzysztof Bardski
Okładka: miękka
Format: 204 x 290 mm
Liczba stron: 84
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-7146-229-0
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję