Rośliny biblijne Ziemia święta - B.Szczepanowicz

Indeks: SL/0059

Stan: Nowy produkt

Autor: Barbara Szczepanowicz

Wydawnictwo:

W magazynie, wysyłka w ciągu 24 godzin

39,90 zł

Na niewielkim terytorium Izraela rośnie obecnie przeszło 6000 gatunków roślin. Bogactwo flory tego obszaru wynika z położenia na styku Europy, Azji i Afryki oraz przebiegających tu w przeszłości dwóch głównych szlaków handlowych między Egiptem a Mezopotamią: Drogi Morskiej zwanej popularnie Via Maris i Drogi królewskiej.

O bogactwie roślin w Ziemi Świętej w czasach biblijnych informuje Biblia, w której przyroda jest obecna począwszy od Księgi Rodzaju, aż po Apokalipsę. Księga Rodzaju opisuje biblijny ogród Eden, miejsce spokoju, szczęścia i harmonii, pełen drzew i pięknych kwiatów. Nie ma piękniejszych miejsc na świecie niż ogrody. Każdy ogród przypomina o tym pierwszy biblijnym, w którym rosło tajemnicze drzewo życia oraz drzewo poznania wiadomości dobrego i złego (Rdz 3,3-6). Obecnie wiele ogrodów botanicznych tworzy kolekcję roślin biblijnych.

RECENZJE
Książka Barbary Szczepanowicz Roślinny biblijne przedstawia rośliny występujące w Piśmie Świętym na podstawie danych biblijnych, tradycji żydowskich i chrześcijańskich oraz wiedzy z zakresu botaniki i wykorzystania roślin w gospodarce i kulturze ludzkiej. Jest to lektura przyjemna i pouczająca, poszerza znajomość Biblii i świata.

Cechy Produktu

Autor: Barbara Szczepanowicz
Okładka: twarda
Format: 168x240 mm
Liczba stron: 232
Rok wydania: 2017
ISBN: 9788377203033
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję

    Inne pozycje autora