Słownik wiedzy biblijnej

Indeks: SL/0014

Stan: Nowy produkt

Autor: Bruce M. Metzger, Michael D. Coogan

Wydawnictwo:

W magazynie, wysyłka w ciągu 24 godzin

160,00 zł

Close

Główny temat:
Dzieło encyklopedyczne zawierające 700 haseł dotyczących Biblii, w tym wiele syntetycznych esejów napisanych przez 250-ciu wybitnych profesorów, specjalistów z 20 krajów świata.

Jest to przekład znakomitego „The Oxford Companion to the Bible”. Za podstawę cytowanych tekstów biblijnych przyjęto Biblię Tysiąclecia. Słownik informuje o głównych osobach, miejscach, wydarzeniach, ideach, instytucjach i realiach biblijnych.
Przedstawia także współczesne dyskusje, związane z interpretacją tych tematów biblijnych, powołując się na najnowsze odkrycia archeologów i metody badawcze, stosowane w takich dyscyplinach naukowych, jak antropologia, socjologia i krytyka literacka. Dzieło zawiera także hasła omawiające znaczenie Biblii w dziedzinach takich jak sztuka, prawo, polityka i literatura. W niektórych hasłach znajdują się również odsyłacze do 28 kolorowych map umieszczonych na końcu książki.

Grupa odbiorców:
Bibliści, teologowie, studenci teologii, i innych dziedzin pokrewnych. Nauczyciele i katecheci. Biblioteki akademickie, seminaryjne, parafialne, świeccy.

Cechy Produktu

Autor: Bruce M. Metzger, Michael D. Coogan
Okładka: twarda
Format: 168 x 240 mm
Liczba stron: 946
Rok wydania: 2004
ISBN: 83-7146-023-6
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję