Czy Bogu można zaufać?

Indeks: WD/0422

Stan: Nowy produkt

Autor: Thomas D. Williams

Podtytuł: Jak dojść do wiary w trudnych czasach

Wydawnictwo:

W magazynie, wysyłka w ciągu 24 godzin

26,00 zł brutto

Thomas Williams w sposób rzetelny i wnikliwy bada przyczyny trudności, jakie napotyka współczesny człowiek z zawierzeniem Bogu. Stawia otwarcie pytania: Czy Bogu można zaufać? Czy nie zawiódł ludzi na przestrzeni dziejów? Czego możemy dowiedzieć się o charakterze Boga z biblijnych przekazów? Co mówią nam o Nim własne doświadczenia.

Autor na podstawie wywiadów przeprowadzonych z kilkuset osobami – zarówno wierzącymi, jak i niewierzącymi – posiłkując się licznymi cytatami obietnic Bożych zawartych w Piśmie Świętym, a także roztrząsając świadectwa świętych na temat ich ufności do Boga, dostarcza przemyślanej i miarodajnej analizy Bożej wiarygodności jako Osoby, na której można polegać, jako Osoby darzącej nas nieskończoną miłością.

Ks. Thomas D. Williams, Amerykanin, dr teologii. Wykłada teologię moralną i katolicką naukę społeczną na Papieskim Uniwersytecie Regina Apostolorum w Rzymie oraz pełni funkcję watykanisty stacji CBS News. Współpracuje też z angielską telewizją NBC News i Sky News, komentując wydarzenia z życia Kościoła i podejmując wieloaspektową refleksję nad zagadnieniami etycznymi. Autor licznych artykułów i książek.

Kogo zainteresuje ta książka?
- jest adresowana do szerokiego grona czytelników, zwłaszcza do tych, dla których zaufanie do Boga stanowi podstawę prowadzenia satysfakcjonującego i sensownego życia, a także do tych, którzy – przeciwnie – doświadczają w tym względzie zwątpienia.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
- pasjonujące studium wskazujące na przyczyny trudności współczesnego człowieka z zaufaniem Bogu, które w konsekwencji rodzą cyniczne postawy, a niekiedy prowadzą do utraty wiary,
- rzeczowa analiza świadectwa chrześcijan naszych i minionych czasów co do zasadności oczekiwań człowieka wobec Boga,
- uporządkowany, logiczny wywód tego, co Bóg rzeczywiście gwarantuje ludziom, w jaki sposób czyni ich wolnymi, by stanęli przed prawdą o Nim samym, 
- optymistyczna konkluzja, która mówi, że prawdziwe zaufanie Bogu gwarantuje poczucie stabilności i siły, jakich nie mogą zaoferować żadne inne sfery naszego życia.

Pod patronatem: Stacja7.pl, Fronda.pl 

Cechy Produktu

Autor: Thomas D. Williams
Liczba stron: 288
Okładka: miękka
Rok wydania: 2013
Format: 140x205 mm
ISBN: 978-83-7660-747-4
Podtytuł: Jak dojść do wiary w trudnych czasach
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję

    Inne pozycje autora