Kto jadł obiad z Abrahamem? - Asher Intrater

Indeks: WD/0332

Stan: Nowy produkt

Autor: Asher Intrater

Wydawnictwo:

W magazynie, wysyłka w ciągu 24 godzin

26,90 zł brutto

W wielu miejscach Pisma Świętego jest mowa o pewnej postaci. Aby zrozumieć, kim jest ta postać, musimy zmierzyć się z naszym dotychczasowym sposobem pojmowania Boga i Jezusa Mesjasza.

Dostrzeżenie związku pomiędzy Aniołem Pana w Starym Testamencie i postacią Jezusa, Jeszuy Mesjasza, w Nowym Testamencie jest wyzwaniem zarówno dla chrześcijańskiego, jak i dla żydowskiego światopoglądu. Książka ta ma za zadanie pobudzić do namysłu i zbudować most łączący żydowskie i chrześcijańskie zrozumienie Biblii.

Głównym jej celem jest przedstawienie tego, w jaki sposób Bóg objawia się w Piśmie Świętym oraz jak opisana jest w nich natura Jezusa Chrystusa. Odkrycie tej prawdy jest dla nas priorytetem.

Zadaniem tej książki jest także:
Głębsze poznanie żydowskich korzeni wiary chrześcijańskiej.
Ukazanie tego, w jaki sposób Jeszua (Jezus) Mesjasz został przedstawiony już w Pismach Starego Testamentu.
Wykazanie, że Biblia jest spójna od początku do końca.

O Autorze:

Asher Intrater jest dyrektorem Revive Israel Ministries, organizacji łączącej tych, którzy działają na rzecz przebudzenia w Izraelu. Jest także założycielem Kongregacji Ahavat Jeszua w Jerozolimie. Ukończył studia na Uniwersytecie Harvarda, w Koledżu Hebrajskim Baltimore oraz w Mesjańskim Instytucie Biblijnym. Jest autorem wielu książek i publikacji w języku hebrajskim i angielskim, w tym Covenant Relationships, What Does the Bible Really Say about the Land oraz From Iraq to Armageddon. Asher i jego żona Betty mają czwórkę dzieci i mieszkają na obszarze Jerozolimy.

Cechy Produktu

Autor: Asher Intrater
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję