Uzdrawiająca siła pocieszenia - Anselm Grün

Indeks: RW/0113

Stan: Nowy produkt

Autor: Anselm Grün

Wydawnictwo:

W magazynie, wysyłka w ciągu 24 godzin

27,00 zł brutto

Co może mieć na mnie dobroczynny wpływ, kiedy czujemy się źle? Co mi pomoże, kiedy odczuwam złość, kiedy wzbierają we mnie negatywne uczucia, kiedy doświadczam rozczarowania czy zranienia? Gdzie znajdę lekarstwa dla mojej niespokojnej nieraz i smutnej duszy?

Aby odpowiedzieć na te pytania, Anselm Grün sięga do tradycji chrześcijańskiej, a także do własnych doświadczeń: „To, co ma korzystny wpływ na ciało,
dobrze służy i duszy. W naszym życiu chodzi o to, aby uwzględniać potrzeby zarówno duszy, jak i ciała, troszczyć się tak o jedno, jak i o drugie. Nie potrzeba do tego skomplikowanych technik, jakie zalecają współczesne poradniki. Wystarczy zwykła wrażliwość na potrzeby własnej duszy i ciała. Troszcząc się o własne ciało, okazuję troskę również duszy".

Książka ta mówi o bardzo prostych sprawach – przyjemnościach i łzach, wsparciu przyjaciół, kąpieli i śnie, ale i o modlitwie. „Siedem pocieszeń”, o których pisał Święty Tomasz z Akwinu, autor uzupełnił o doświadczenia, które okazały się ważne dla siebie samego: słuchanie muzyki, wędrówki, czytanie, gry, a także „niebiańskie” rozkosze, których źródłem może być picie lampki wina. Szczęście nie jest ukryte gdzieś daleko – jest ono na wyciągnięcie ręki.

O. Anselm Grün OSB – doktor teologii, szafarz opactwa benedyktynów Münsterschwarzach, nauczyciel medytacji. Jego książki ukazały się w wielu milionach egzemplarzy w ponad dwudziestu językach.

Cechy Produktu

Autor: Anselm Grün
Okładka: twarda
Format: 110 x 165 mm
Liczba stron: 236
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-7516-613-2
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję

    Inne pozycje autora