Becz i dzwoń dzwoneczkiem - Piotr Pawlukiewicz

Indeks: RW/0300

Stan: Nowy produkt

Autor: ks. Piotr Pawlukiewicz

Wydawnictwo:

W magazynie, wysyłka w ciągu 24 godzin

35,00 zł

Close

„Becz i dzwoń dzwoneczkiem” to kolaż z barwnych opowieści, których ks. Piotr Pawlukiewicz opowiada o sobie i ludziach spotkanych na przestrzeni życia. Porusza w nich ważne kwestie i nazywa problemy, którym stawiamy czoła na co dzień. Mówi o sprawach aktualnych i pewnie też bliskich każdemu: o wyzwaniach męskości i kobiecości, a także ich zderzeniu w związkach, o sposobach na poprawienie komunikacji między kobietą i mężczyzną, szczególnie w trudnościach wynikających z różnic płciowych; o akceptacji siebie, swojej historii i dotarciu do wnętrza swojego serca; o uwolnienia prawdziwego „ja” spod warstw przyzwyczajeń, stereotypów i codziennych słabości; o tym, jak żyć w prawdzie, z podniesioną głową podejmując wyzwania, jakie stawia przed nami chrześcijaństwo.

    Radość w Panu polega na tym, że On nas znalazł. Historia ludzkości to film katastroficzny o tym, że zginęło paręnaście miliardów ludzi i Jezus ich odnalazł.
                                                                                ks. Piotr Pawlukiewicz

Z treści „Becz i dzwoń dzwoneczkiem” dowiesz się:

    jak pozbyć się fałszywego „ja” i stać się prawdziwym sobą;
    jak dotrzeć do skarbów kryjących się w ludzkim sercu;
    co trzeba zrobić, żeby pokonać słabości, które ciągle do nas wracają;
    dlaczego w życiu ważny jest konkret;
    co to znaczy: być specjalistą od spraw własnej płci;
    na czym polega istota chrześcijańskiej walki.

Książka „Becz i dzwoń dzwoneczkiem” to spisane i na nowo zredagowane rekolekcje, które ks. Piotr Pawlukiewicz wygłosił w 2012 r. we wrocławskim duszpasterstwie „Maciejówka”. Postanowiliśmy odkopać tę drogocenną perłę z piasków naszego archiwum i otworzyć przed Wami kolejną możliwość spotkania z tym wyjątkowym kaznodzieją, jego legendarnym poczuciem humoru, niezwykłą wrażliwością, ale przede wszystkim – konkretem, czyli umiejętnością nazywania rzeczy po imieniu. W świecie pełnym relatywizmu wielu z nas z pewnością właśnie tego szuka.
I choć może część anegdot, które wspomniane są w tej książce już znacie, to jesteśmy przekonani, że między ich wierszami znajdziecie wiele mądrości i nowych myśli. Jak w kalejdoskopie, w którym te same kryształy z każdym ruchem tworzą zupełnie nowy, zachwycający obraz.

 

O autorze:

ks. Piotr Pawlukiewicz dokonał prawdziwego przełomu wprowadzając na polską ambonę język obrazowy, żywy, bliski odbiorcom, z jednej strony pełen inteligentnego poczucia humoru, a z drugiej wzruszający do łez. Jego retorykę wyróżniała rzadko spotykana u kaznodziejów umiejętność mówienia wprost do serca. Doktor i wykładowca homiletyki. Autor popularnych publikacji o tematyce miłości i płciowości. Warszawiak z krwi i kości. Zmarł w marcu 2020 r. w wieku 60 lat. Przez wiele lat zmagał się z chorobą Parkinsona.


Cechy Produktu

Autor: ks. Piotr Pawlukiewicz
Okładka: miękka
Format: 12,5 x 19,5 cm
Liczba stron: 232
Rok wydania: 2021
ISBN: 9788396030504
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję

    Inne pozycje autora