Człowiek fascynująca istota

Indeks: RN/0026

Stan: Nowy produkt

Wydawnictwo:

produkt chwilowo niedostępny

16,00 zł

Współpraca Lorena Cunninghama, założyciela jednego z najwiekszych na świecie towarzystw misyjnych, i Davida Hamiltona, oddanego badacza Słowa, oferuje nam wreszcie spójność i doświadczenie, jakiego potrzebujemy przy badaniu tak drażliwego tematu.

Z przedmowy Johna Dawsona     
Dziesiątki milionów kobiet na całym świecie zagląda przez ramie Koociołowi, pragnąc doświadczyć wolności, którą Jezus zdobył dla nich na Golgocie. Miliony znalazły już wolność w Jezusie, ale nadal są związane ludzkimi ideami - ideami, które nalegają aby kobiety pozwoliły, by to kultura, a nie Bóg, określiła ich miejsce w Królestwie. Podczas gdy meżczyźni i kobiety poza Koociołem wołają: Czy jest jakaś nadzieja? Czy kogoś obchodzimy?, ich siostry w Kościele pytają: Jak mogę podzielić się moją nadzieją? Jak ja, kobieta, mogę służyć Panu? Wiele kobiet, usłyszawszy Boże wezwanie do odegrania publicznej roli w Królestwie, usługuje jako liderki. One pytają: Czy Koociół nas wesprze?
Musimy im odpowiedzieć. Kwestia kobiet w misji, służbie, przywództwie dzieli domy, Kościoły, środowiska, nawet społeczeństwa. Musimy zareagować w sposób odpowiedzialny, ponieważ nie chcemy działać wbrew Bożym planom, gasić działania Ducha w życiu tych, których On powołał. Musimy odpowiedzieć ostrożnie, ponieważ Boża prawda często sprzeciwia się przekonaniom wiekszooci ludzi.

 • Dlaczego nie kobiety? wnosi światło w trwającą w Kościele debatę przez: szczegółowe zbadanie tematu kobiet w Testamencie, w nauce Jezusa i w listach apostoła Pawła;
 • historyczną i globalną perspektywę;
 • badanie wartości i roli kobiet w historii i literaturze Grecji i Rzymu, żydowskiej literaturze rabinistycznej, w pierwszym Kościele, we współczesnej kulturze oraz Kościele współczesnym;
 • przestawienie owoców publicznej służby kobiet;
 • przejmujące przedstawienie tego, co grozi kobietom, mężczyznom, Ciału Chrystusa, Bożemu Królestwu i niezbawionym.

W książce Człowiek - fascynująca istota odkryjesz wiele bardzo istotnych szczegółów tego, co czyni cię szczególną, ludzką istotą. Dlaczego nie miałoby cię zadziwić na przykład to, że:

 • W rzeczywistości słyszymy nie parą uszu, ale sześcioma. Pomaga nam to nie tylko orientować się w przestrzeni, ale również pomaga skoncentrować się na jednej rozmowie w pokoju pełnym rozmawiających równocześnie ludzi.
 • Nerw optyczny, połączenie informatyczne od oka do mózgu, ma grubość zaledwie 2 mm, ale zawiera pomad milion włókien nerwowych, odizolowanych jedno od drugiego. Nawet w naszym nowoczesnym świecie połączeń światłowodowych, inżynierowie mogą tylko marzyć o posiadaniu kabla o tak zaawansowanych technicznie właściwościach.
 • Potrafimy normalnie rozróżnić około 10 tysięcy różnych zapachów, ale nawet ta zdumiewająca zdolność może się bardzo rozwinąć w miarę praktyki, jak to się dzieje z zawodowymi kiperami wina czy kawy.
 • Nasze serce bije około 100 tysięcy razy dziennie i przepompowuje w ciągu życia wystarczającą ilość krwi, by napełnić wielki drapacz chmur. W każdej kropli naszej krwi znajduje się ok. 250 milionów czerwonych krwinek; liczba tych krwinek w całej naszej krwi jest niewyobrażalna - 25 bilionów.
 • Nasz mózg składa się z około 100 miliardów komórek nerwowych; jest to ten sam rząd wielkości, co liczba gwiazd w naszej Galaktyce. Łączna długość włókien nerwowych w samym mózgu przekracza znacznie odległość od Ziemi do Księżyca.

Te małe powyższe próbki pozwalają rzucić okiem na wiele wyjątkowych cech naszego projektu i budowy, które zostały szerzej omówione w tej książce. Dzięki nim tytuł książki Człowiek -fascynująca istota jest szczególnie stosowny.
Podając wiele zdumiewających medycznych, fizycznych, chemicznych i teoretyczno-informatycznych szczegółów na temat sposobu naszego stworzenia, autor nie pozostawia nas samym sobie. Wyciąga z tego wszystkiego logiczne wnioski na temat Tego, od którego pochodzi ludzkość. Zajmuje się pytaniem, jak wygląda nasza pozycja w oczach naszego Stwórcy i jakie jest nasze przeznaczenie. Szczególnie głęboko zajmuje się aspektem naszego stworzenia na wieczność.
Książka ta nie jest skierowana do jakiejś konkretnej grupy czytelników, lecz raczej do każdego zdolnego się zaciekawić, zadziwić i zainteresować odkrywaniem nowych rzeczy. Zarówno laicy, jak i wyspecjalizowani czytelnicy zostaną dobrze obsłużeni podczas jej lektury.

Cechy Produktu

Liczba stron: 156
Format: 16x21
Okładka: twarda
ISBN: 3-89397-639-6
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

 • Brak recenzji klientów.

  Napisz recenzję