Sztuka konfrontacji

Indeks: PR/0107

Stan: Nowy produkt

Autor: Henry Cloud, John Townsend

Wydawnictwo:

produkt chwilowo niedostępny

23,00 zł

JAK PROWADZIĆ TRUDNE ROZMOWY I SKUTECZNIE BRONIĆ SWOICH POGLĄDÓW

Ujmując rzecz jak najprościej, granica to osobista linia zakreślająca stan naszego posiadania. Określa ona to, kim jesteśmy, w jakim miejscu kończy się nasze życie i zaczyna życie innych ludzi. Kiedy doprowadzamy do konfrontacji z drugim człowiekiem, wyznaczamy mu nieprzekraczalne granice. Najskuteczniej robimy to za pomocą słów, kiedy otwarcie i szczerze określimy konsekwencje, z którymi się on spotka, gdy je przekroczy.
Granice pomagają nam określić, kim jesteśmy w relacjach z innymi ludźmi. Wyznaczamy granice, mówiąc, czego chcemy, a czego sobie nie życzymy, co kochamy, a czego nienawidzimy, co jest „naszym życiem”, a co nim nie jest. Ci, którzy właściwie wytyczyli swoje granice, potrafią jednoznacznie wyrazić własne opinie, przekonania i postawy. Ludzie, którzy nie nakreślili wyraźnych granic, nie są pewni własnych opinii, uczuć i przekonań. Łatwo ulegają żądaniom innych, ponieważ tracą pewność siebie, kiedy trzeba wystąpić we własnej obronie.
Granice chronią nas również przed krzywdą i zranieniem. Określając granice, bierzemy odpowiedzialność za życie i dary, którymi obdarzył nas Bóg. Granice chronią nasze wartości, uczucia, czas, energię i postawy. W naszej książce zajmujemy się jednym z konkretnych aspektów zagadnienia granic - wyjaśniamy, jak je wytyczyć poprzez skuteczną rozmowę z drugim człowiekiem.

Cechy Produktu

Autor: Henry Cloud, John Townsend
Okładka: miękka
Format: 125 x 195 mm
Liczba stron: 392
Rok wydania: 2005
ISBN: 83-7146-231-X
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję

    Inne pozycje autora