Joanna Rzyczniok - anioł i skrzypce

Indeks: CD/0261

Stan: Nowy produkt

produkt chwilowo niedostępny

29,90 zł brutto

Na tym krążku wyśpiewane są w sposób prosty, naznaczony emocjami i wrażliwością słowa o przemijającym czasie, pamięci, wiośnie, miłości i łasce.
Sama artystka otwierając płytę napisała: „Może to jeden z wielu sposobów docierania do ludzi z ważną wieścią. I może to niedosłownie anioł i niekoniecznie ze skrzypcami, po prostu coś lub ktoś, kto spełni rolę Bożego posłańca”.

Joanna Rzyczniok - śpiew, piano
Teksty – Katarzyna Zychla, Wisława Szymborska, Joanna Rzyczniok
Mirosław Stępień - aranżacja, gitara basowa, inst. klawiszowe, akordeon, chórki, produkcja, realizacja nagrań, mix i mastering
Jonasz Stępień - gitary
Irek Głyk - perkusja
Thomas Celis Sanchez - inst. perkusyjne
Krzysztof Maciejowski - skrzypce
Dominika Kontny - wiolonczela
Justyna Rzyczniok - chórki
Robert Szuter - perkusja

 
Na płycie znajdują się następujące utwory:
1. Anioł i skrzypce
Może to jeden z wielu sposobów docierania do ludzi z ważną wieścią. I może to niedosłownie anioł i niekoniecznie ze skrzypcami, po prostu coś lub ktoś, kto spełni rolę Bożego posłańca.
2. Chwila
Utwór napisany na wesele Agnieszki i Łukasza. Jakże starannie potrafimy przygotowywać się do ważnych wydarzeń w naszym życiu. Wreszcie, kiedy wszystko już gotowe, uroczystość zaczyna się, trwa i… kończy się. Nie mamy żadnej władzy nad przemijającym czasem, sami przemijamy, bo „wszelkie ciało jest jak trawa”. A może jest w nas coś, co ma jednak szansę na przetrwanie? Może są wydarzenia, do których powinniśmy się szczególnie starannie przygotować?
3. A jak zapomnę
Obym nigdy nie zapomniała…
4. Gdzie byłabym
To pytanie często przychodzi mi do głowy. Wyobrażam sobie wtedy jak wyglądałoby moje życie bez zaufania Chrystusowi i Jego Słowu. A potem szybko przeganiam te myśli i stwierdzam z wdzięcznością, że jestem szczęściarą!
5. Modlitwa wiosenna
Cóż za piękna pora roku! Cała przyroda zdaje się krzyczeć i wołać, wskazując na Stwórcę!
6. Twoja jest
Kiedy próbujemy zrozumieć istotę Boga, Jego wielkość i potęgę, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko upaść na kolana i… zamilknąć.
7. Gawęda o miłości…
Pani Wisława Szymborska tak trafnie napisała o ludziach żyjących z dala od swojej ojczyzny, dla mnie natomiast to opis ludzi żyjących z dala od… Boga.
8. Dla Zosi
Zosiu! Twoje malutkie rączki mocno chwyciły mnie za serce, na zawsze.
9. Na jesiennym liściu
Jesienne liście co roku przypominają nam o naszym wzajemnym ślubowaniu. Rok za rokiem mija, a my ciągle budujemy do siebie mosty.
10. Wiosna
Niezmienna wola życia, mądrość i harmonia panująca w przyrodzie, to wspaniały materiał do przemyśleń dla nas, ludzi. Wystarczy się tylko uważnie przyjrzeć a dostrzeżemy, że to, co najlepsze, jest jeszcze przed nami!
11. W grodzie niebieskim
Tekst nieco archaiczny, znaleziony w starym śpiewniku, podejmuje próbę opisania miejsca, do którego zdążają ci, którzy wierzą.
12. Twoja łaskawość
Te słowa są dla mnie jak drogocenne perły, ukryte głęboko w moim sercu.

Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję