Oczekiwania vs rzeczywistość

Pewnie nie raz słyszałeś to powiedzenie, przeważnie w kierunku małżeństwa, a może aktualnie borykasz się z tym, że rzeczywistość okazała się być szara i zastanawiasz się czy istnieje recepta na szczęśliwe oraz idealne małżeństwo. Przekonaj się sam i zanurz się w przemyśleniach autora.

Małżeństwo – czego oczekiwaliście? To świadectwo autora – Paula Davida Trippa
Sam mówi:
Chcę pokazać tobie i twojemu małżeństwu dwie rzeczy: Bożą potężną, przemieniającą
łaskę oraz Jego mądrość, która właściwie porządkuje całe nasze życie.
To w nich znajdziesz nadzieję i doświadczysz realnej przemiany twojego
małżeństwa, a po drodze przekonasz się, co znaczy jednocześnie odpoczywać
i wytrwale pracować.

Skąd trudności?

Okazuje się, że trudności, jakich doświadczamy w małżeństwie, nie rodzą się z tego, że niewystarczająco kochamy siebie nawzajem. Niewystarczająco kochamy Boga, a ponieważ nie kochamy Go dostatecznie mocno, nie darzymy siebie nawzajem taką miłością, jaka jest potrzebna, by małżeństwo było udane.

Będziemy prawdziwie kochać drugiego człowieka dopiero wtedy, gdy pokochamy Boga ponad wszystko, przestaniemy budować królestwa rządzone przez własne ego i zaczniemy szukać Jego królestwa.

Jest nadzieja…
Bóg specjalizuje się w odnawianiu. On zesłał na ziemię swojego Syna, by umożliwić realną i trwałą zmianę. Dzięki Niemu wciąż możemy zaczynać od nowa. Pojednanie jest możliwe. Odnowienie rzeczywiście się dokonuje. To, co zostało złamane, może zostać uzdrowione. Korzenie starych nawyków mogą zostać wyrwane, a w ich miejsce mogą pojawić się zalążki nowego, lepszego sposobu życia. Bóg nie każe nam przyglądać się zgniłym owocom naszych własnych czynów, nie dając nam wpierw potrzebnej do tego łaski, i nie wezwie nas do siania nasion nowego życia, nie dając nam potrzebnej do tego mądrości i siły.

To mnie nie dotyczy

Możliwe, że po przeczytaniu powyższej treści stwierdzasz, że problemy w małżeństwie ciebie nie dotyczą, że jesteś w dobrym miejscu. Mam dla ciebie wiadomość od autora:

Zachęcam was, byście nie osiadali na laurach, lecz ciągle pragnęli więcej. Nie wiem, czego oczekiwaliście od swojego małżeństwa, ale jestem pewien, że jakkolwiek ono teraz wygląda, może stać się lepsze.

Czy może być jeszcze lepiej? Oczywiście, że tak! Pragniesz jeszcze lepszego małżeństwa? Autor pomoże ci odkryć jak wejść na wyższy level w twoim małżeństwie.

    Twój koszyk jest pustyPrzejdź do sklepu
      Dodaj kupon
      Przewiń do góry