Znaczenie świąt żydowskich dla chrześcijan

Indeks: CDA/0145

Stan: Nowy produkt

Autor: Emanuel Machnicki

Wydawnictwo:

produkt chwilowo niedostępny

24,00 zł brutto

ZNACZENIE ŚWIĄT ŻYDOWSKICH DLA CHRZEŚCIJAN 
Wykładowca przybliża genezę każdego święta - jak i kiedy zostało ustanowione oraz jak obchodzono je dawniej, a jak dzisiaj. Możemy między innymi dowiedzieć się o duchowym znaczeniu tych świąt dla narodu żydowskiego, a także o ich proroczym przesłaniu dla Kościoła.

Wykłady:

 1. Sukkot - Święto namiotów i Sichat Tora - Święto Namiotów przypomina o tym, że życie człowiek jest jak szałas, a zaspokojenie potrzeb pochodzi od Boga. czas trwana 55m. 47s.
 2. Chanuka - Poświęcenie Świątyni/Święta Świateł - jezus, odwołując sie do Święta Świateł, powiedzfiał o sobie i swoich uczniach, że są światłością świata. Czas trwania 1g. 4m. 47s.
 3. Tu B`Szwat - Nowy Rok Drzew - Drzewo symbolizuje dobroć, sprawiedliwość i wartościowe życie, które wypływa z zastosowania Słowa Bożego i jego praw, aż do późnej starości. Czas trwania 1g. 1m. 45s.
 4. Szabat - siódmy dzięn tygodnia - Celem Szabatu nie jest tylko odpoczynek, ale świadomosć obecności Boga w szczególny sposób, w wymiarze wyznaczonego czasu. Czas trwania: 59m. 59s.
 5. Purim - Święto Losów/Wybawienia - Święto to przypomina nam dzisiaj, że trzeba szukać i można doświadczyć objawienia ukrytego Boga w tym świecie. Czas trwania: 1g. 8m. 48s.
 6. Pascha i liczenie Omeru - Wielkanoc - Ustanowienie nowego przymierza i znaczenie śmierci Jezusa Chrystusa mozna pojąć w oparciu o prześłanie sederowej wieczerzy Paschalnej. Czas trwania: 59m. 5s.
 7. Jom Ha-Acmaut - Dzień Niepodległości - Bóg od początku miał szeroką wizję zbawienia. Wybrał Izrael, nie kosztem innych narodów, ale dla tych narodów. Czas trwania: 1g. 6m. 38s.
 8. Szawuot- Święto Tygodni/ Zielone Święta. Kiedy w Szawuot został zesłany Duch Święty, Bóg wskazywał na jedność Tory i Jego Ducha - jedność, do której dochodzi w sercach wierzących w Mesjasza. Czas trwania 53m. 24s.

Emanuel Machnicki - politolog, absolwent Institute of jewish Studies na Philadelphia Biblical University w USA. Pracował w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, od kilku lat jest pracownikiem Wspólnoty Drzewo Oliwne.

Cechy Produktu

Autor: Emanuel Machnicki
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

 • Brak recenzji klientów.

  Napisz recenzję

  Inne pozycje autora