Chrystus w nas - Henryk Wieja

Indeks: CDA/0135

Stan: Nowy produkt

Autor: 1-7363-0046-5

Wydawnictwo:

produkt chwilowo niedostępny

19,00 zł

Close

Człowiek jako miejsce obecności Boga

Człowiek jako miejsce przebywania Boga
Wykładowca przybliża historie Skrzyni Przymierza oraz istotę znaczenia Przybytku zbudowanego przez Mojżesza, jako miejsca przebywania Boga. Ostatnim etapem w tej historii jest ustanowienie Kościoła, Ciała Jezusa Chrystusa jako Przybytku w nowym wymiarze. Od jakości naszego życia zależy, czy Duch Święty ma swobodę działania w nas, ludziach. On pragnie przejawiać się w naszym umyśle, emocjach, wyborach.

Chrystus w nas – obecność Bożej chwały
Po upadku, jaki miał miejsce w ogrodzie Eden, człowiek stał się samoświadomy. Pragnieniem Stwórcy od tego czasu jest, by przywrócić mu w miejsce samoświadomości, świadomość istoty Boga. Pomóc w tym miały ustanowione przez Niego trzy święta, które przypominają, ze jesteśmy istotami duchowymi. Bóg pragnie, abyśmy poszerzali zasięg naszego oddziaływania, jako miejsca, w którym przebywa święty Bóg. To Chrystus w nas czyni różnice.

Chrystus w nas – moc modlitwy z nałożeniem rak
Biblia mówi o czterech aspektach modlitwy z nałożeniem rak. Bóg zobowiązał mężów, ojców, kapłanów, by wypowiadali słowa błogosławieństwa, nakładając ręce na tych, którzy zostali powierzeni ich opiece. Jezus mówił także o tym, że wierzący będą kłaść ręce na chorych, a Bóg ich będzie uzdrawiał. Innym aspektem nakładania rak jest modlitwa o udzielenie Ducha Świętego. Z kolei czwarty aspekt modlitwy z nałożeniem rak dotyczy wprowadzenia w urząd w Kościele. Słowo Boże określa bardzo jednoznaczne zasady dotyczące nakładania rak na druga osobę i przestrzega przed niewłaściwym stosowaniem.

Cechy Produktu

Autor: 1-7363-0046-5
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-88252-50-1
Liczba stron: 185
Format: 13x20
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję