Życie w mocy modlitwy - Stormie Omartian

Indeks: MD/0057

Stan: Nowy produkt

Autor: Stormie Omartian

Wydawnictwo:

W magazynie, wysyłka w ciągu 24 godzin

34,00 zł

Close

Podtytuł: Jak znaleźć wolność, uzdrowienie i prawdziwe powodzenie, które Bóg dla ciebie przygotował

„Wolność, uzdrowienie i prawdziwe powodzenie możemy odnaleźć tylko wtedy, kiedy nasze życie przeniknięte jest modlitwą. To oznacza chodzenie z Bogiem w takiej bliskości, że jest On w stanie uchronić nas od każdego niebezpieczeństwa i poprowadzić tam, gdzie powinniśmy dojść.”

Ceniona autorka i mówczyni, Stormie Omartian, ze zrozumieniem Słowa Bożego, popartym osobistym doświadczeniem, dzieli się tym, co to znaczy codziennie komunikować się z Bogiem w głęboki i satysfakcjonujący sposób. Na tej podstawie, możesz nauczyć się jak:

  • żyć w wolności od lęku i poczucia winy
  • poruszać się w mocy Bożej
  • stawiać czoła pokusom
  • wzrastać w wierze, która ma moc zmienić życie
  • rozpoznać i wypełnić cel swojego życia

Nie zostałeś stworzony po to, aby żyć w niewoli, załamaniu i porażce. Bóg chce, abyś doświadczał pełnej wolności, uzdrowienia i prawdziwego powodzenia. Kluczem do tego, jest szukanie Bożej obecności i otaczanie modlitwą każdej dziedziny swojego życia, pozostając w Jego woli i niezwykłych planach, które ma On dla ciebie.

Stormie Omartian jest autorką bestsellerowych pozycji z serii Moc Modlitwy® (ponad 13 milionów sprzedanych egzemplarzy), wśród których znajdują się takie tytuły jak „Moc modlitwy żony”, „Moc modlitwy męża”, „Moc modlitwy kobiety” czy „Moc modlitwy rodzica”. Stormie i jej mąż Michael są małżeństwem od ponad 37 lat i mają dwójkę dorosłych już dzieci.


Spis treści

Co zrobić, żeby mieć udane życie?
1. Poznaj, kim jest twój Ojciec
2. Przyjmij wszystko to, co Chrystus zdobył dla Ciebie przez swoją śmierć
3. Otwórz się na obecność Ducha Świętego
4. Trzymaj Boga za Słowo
5. Wyrób w sobie nawyk uwielbienia
6. Módl się tak, jakby zależało od tego twoje życie
7. Żyj w wolności, którą ma dla ciebie Bóg
8. Szukaj Bożego Królestwa i jego darów
9. Zachowuj czyste serce
10. Poruszaj się w przebaczeniu
11. Bój się Boga, ale nie żyj w lęku
12. Zamień wątpliwości w niewzruszoną wiarę
13. Przyjmij z radością Bożą wolę i wypełniaj ją
14. Rozpoznaj cel swojego życia i dąż do tego, by go wypełnić
15. Wygrzewaj się w Bożej miłości
16. Złóż nadzieję w Panu
17. Dawaj w Boży sposób – Jemu samemu i innym ludziom
18. Sprawuj kontrolę nad swoimi myślami
19. Nie dawaj przystępu negatywnym emocjom
20. Traktuj swoje ciało, jakby było Bożą własnością
21. Ufaj swojemu Uzdrowicielowi
22. Powiedz pokusom „Nie ma mowy”
23. Porzuć niszczące relacje
24. Wypowiadaj słowa, które dają życie
25. Bądź święty tak, jak Bóg jest święty
26. Rozpoznaj, kto jest twoim wrogiem
27. Modlitwą i postem walcz o zwycięstwo
28. Stój mocno w chwilach trudności
29. Poruszaj się w Bożej mocy
30. Nigdy się nie poddawaj

Fragment książki:

Co zrobić, żeby mieć udane życie?

Wszyscy staramy się, żeby w naszym życiu wszystko się układało. Choć nie zawsze jesteśmy pewni, czy w danej chwili wszystko układa się tak, jak należy, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, kiedy coś się nie układa.
Mieć udane życie nie oznacza, że wszystko układa się doskonale. Oznacza to, że jesteśmy w miejscu, gdzie mamy pokój z Bogiem, i wiemy bez cienia wątpliwości, że jesteśmy w Jego rękach, że On nas nie porzuci, nie opuści nas w potrzebie, nie zawiedzie nas, kiedy staniemy wobec różnorodnych wyzwań i trudności. Kiedy w twoim życiu się układa, masz głębokie i pewne przekonanie, że w przyszłości wszystko w końcu będzie dobrze, bez względu na to, co się dzieje dzisiaj. Oznacza to, że kiedy coś idzie nie tak, jesteś świadomy tego, iż masz dostęp do mocy, która sprawi, że wszystko znów będzie dobrze. Ta moc pochodzi tylko z jednego źródła – od Boga. On zaś daje nam konkretne instrukcje na temat tego, jak mieć do tej mocy dostęp. Kiedy żyjemy zgodnie z owymi instrukcjami – tak jak On tego pragnie – w naszym życiu wszystko się układa.
Wszyscy pragniemy stabilności i stałości. Nie satysfakcjonuje nas styl życia, w którym ciągle musimy liczyć na łut szczęścia czy uśmiech losu. Jest to zbyt nieprzewidywalne. Chcemy wiedzieć, że mamy właściwe warunki do podejmowania dobrych decyzji. Nigdy nie osiągniemy upragnionego pokoju mając świadomość, że doświadczamy trudności, ponieważ zabrakło nam mądrości do dokonania właściwych wyborów. Chcielibyśmy unikać podejmowania nierozsądnych działań, które pociągałyby za sobą niepożądane konsekwencje. Pragnęlibyśmy, aby stale towarzyszyła nam świadomość naszego celu oraz poczucie nadziei co do naszej przyszłości. Skąd jednak mamy czerpać owo poczucie celu, nadziei, pokoju, mądrości, stabilności, stałości? Pochodzi ono od Boga. Nie możemy cieszyć się wolnością, pełnym zdrowiem ani autentycznym powodzeniem życiowym bez tej kluczowej relacji.

Na czym polega prawdziwy sukces?

Nie zostaliśmy stworzeni do tego, aby żyć w związaniu czy złamaniu, aby doświadczać porażki za porażką. Znalazłeś się tu po to, aby przeżyć swoje życie w pochodzącej od Boga mocy, doświadczając poczucia celu i radości z tego, co osiągnąłeś. Bóg pragnie, abyś żył w prawdziwej wolności, pełnym zdrowiu i prawdziwym powodzeniu.
Prawdziwa wolność nie oznacza wolności, aby robić cokolwiek nam się zachce. Oznacza to, że Bóg uwalnia nas od wszystkiego, co powstrzymuje nas od zrobienia tego, co On pragnie. Oznacza to, że jesteśmy wolni, aby każdego dnia stawać się bardziej podobni do naszego Pana, po to by przeżyć życie, do którego On nas stworzył, i stać się wszystkim, do czego On nas przeznaczył. Oznacza to uwolnienie od ograniczeń, lęków, fałszywych przekonań i złych emocji, które uniemożliwiały nam wejście we wszystko to, co przygotował dla nas Bóg.
Prawdziwe zdrowie oznacza, że wszystko, co było w naszym życiu złamane, zostaje na nowo zespolone w sposób trwały, tak że możesz stać się pełną osobą. Nie oznacza to, że jesteśmy doskonali, ale że Boża doskonałość może jaśnieć w nas i świecić przez nas – nie tylko dla naszej własnej korzyści, ale także ze względu na dobro innych. Jeśli w naszym życiu jest coś złamanego, Bóg może to naprawić i sprawić, że stanie się to jak nowe. Obecność Bożej świętości może nas całkowicie uzdrowić.
Prawdziwy sukces to taki rodzaj sukcesu, jaki Bóg przygotował dla ciebie. Jego drogi są inne niż drogi tego świata. Zbyt często, myśląc o sukcesie, ludzie mają na myśli bogactwo i sławę czy też wejście na szczyt w tej dziedzinie, którą się zajmują. Prawdziwy sukces nie wiąże się jednak z bogactwem, sławą ani światowymi osiągnięciami. Prawdziwy sukces polega na tym, że wiemy, kim jesteśmy w Panu, i nigdy nie działamy niezgodnie z tą świadomością. Oznacza zaufanie, że Bóg ma dla nas dobrą przyszłość, bez względu na to, jak sprawy wyglądają w danym momencie. Znałam wielu bogatych i sławnych ludzi, mogących poszczycić się wielkimi osiągnięciami, którzy mimo to żyli w rozpaczy, a to dlatego, że gonili za egoistycznym marzeniem, które sami sobie stworzyli. Byłam świadkiem pustki życia przeżywanego wyłącznie dla siebie samego. Takie życie nie ma nic wspólnego z powodzeniem. Nie oznacza to, że bogactwo, sława i osiągnięcia są same w sobie czymś złym. Jeśli robisz to, do czego Bóg cię powołał, i On pobłogosławił cię w ten sposób, wtedy jest to coś dobrego. Możesz cieszyć się takim sukcesem tak długo, jak długo używasz go choć w części, aby pomagać innym.
Prawdziwy sukces nie oznacza, że nigdy nie napotykasz problemów. Oznacza to, że kiedy przechodzisz przez trudne chwile, masz głębokie poczucie, że Bóg jest z tobą i że przeprowadzi Cię przez to i poza to doświadczenie. Oznacza to, że widzisz rękę Boga nad swoim życiem i przyjmujesz z sercem pełnym wdzięczności Jego obecność i Jego dotyk.
Prawdziwy sukces oznacza, że rozumiesz Boże drogi i Boże serce, że doświadczasz przyjemności oddając Mu cześć poprzez życie zgodne z Jego prawami i Jego ścieżkami.
Prawdziwy sukces oznacza życie w bliskim kontakcie z Bogiem każdego dnia i znajdowanie wszystkiego, czego potrzebujesz, w Bogu i od Boga. Jest to głęboki wewnętrzny pokój, wynikający z tego, że wiesz, iż Bóg jest po twojej stronie i zawsze cię wspiera. Jest to wiara, że Bóg jest większy niż wszystko, z czym się musisz zmierzyć, i zaufanie, że Jego moc może pozytywnie wpłynąć na sytuacje, które są dla ciebie zagrożeniem. Jest to głęboka wewnętrzna świadomość, że bez względu na to, jakie napotkasz trudności, Bóg ma rozwiązanie, drogę wyjścia albo sposób na przejście przez te sytuacje. Jest to niezachwiana wiara, że Bóg słyszy twoje modlitwy i że odpowie – na swój sposób i w swoim czasie. Jest to odczuwanie Bożej miłości w swoim życiu i zdolność do przekazywania tej miłości innym tak, jak On tego pragnie. Jest to ufność, że Bóg zna odpowiedź na każde z twoich pytań, dzięki czemu przestajesz się nimi dręczyć, a zamiast tego polegasz na Jego odpowiedziach.
Prawdziwy sukces polega na tym, że stajesz się tą osobą, którą miałeś czy miałaś być od samego początku – osobą, którą naprawdę jesteś – i akceptujesz, iż to, kim naprawdę jesteś, jest czymś dobrym. Ta świadomość uwalnia cię od wewnętrznego przymusu porównywania się z innymi i ciągłego odczucia, że gdzieś nie dorastasz. Uwalnia cię od tyranii obrazów i sposobu życia, który pokazują telewizja, filmy, czasopisma i książki, a który sprawia, że masz odczucie porażki, jeśli im nie dorównujesz. Wyznaczanie swojej wartości na podstawie takich standardów sprawi, że twój świat będzie stał na głowie, przecząc wszystkiemu, czym powinien być. Bóg ma dla ciebie coś o wiele większego.
Prawdziwą wolność, zdrowie i sukces możemy odnaleźć tylko wtedy, kiedy nasze życie przepełnione jest modlitwą. Życie pełne modlitwy oznacza, że jesteśmy blisko Boga i modlimy się w każdej sprawie. Oznacza słuchanie tego, co On mówi do twojego serca i twojego życia. Oznacza trzymanie się tak blisko Boga, że może On ustrzec cię od niebezpieczeństwa i poprowadzić tam, gdzie powinieneś iść.

Cechy Produktu

Autor: Stormie Omartian
Okładka: miękka
Format: A5
Liczba stron: 288
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-61131-96-0
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję

    Inne pozycje autora