4 żywioły - lekcje dla nastolatków

Indeks: MT/0014

Stan: Nowy produkt

Wydawnictwo:

produkt chwilowo niedostępny

15,00 zł

Atracyjny program dla nastolatków, idealny do wykorzystania na spotkaniach, obozach czy nauczaniu katechetycznym.

„Cztery żywioły” – Cykl ośmiu lekcji dla nastolatków

Od zarania dziejów ludzie doszukują się sensacji w wielu rzeczach. Wymyślają jakieś cudowne znaki, talizmany. Nawet elementom Bożego stworzenia nie dają spokoju, przypisując im magiczną siłę lub nadprzyrodzone znaczenie.
Może słyszałeś o tzw. czterech żywiołach (elementach), którymi są: ziemia, ogień, woda i powietrze? Już dawno, bo w starożytności, filozofowie wykorzystywali ich naturę do opisu charakteru lub tzw. temperamentu człowieka czy też do interpretacji zdarzeń. Znajdujemy je także w okultyzmie (horoskopy). Wielu ludzi dzisiaj jest niepotrzebnie „związanych” różnymi twierdzeniami psychologicznymi lub parapsychologicznymi, czy też poddaje się praktykom okultystycznym. To jest zgubne.
Tymczasem, patrząc na te cztery żywioły przez pryzmat Biblii, można dojść do bardzo ciekawych wniosków. Każdy z tych czterech elementów użyty jest zarówno w znaczeniu błogosławieństwa, jak i sądu. Bóg w różny sposób przejawia się w tych 4 żywiołach, bo po prostu są one elementami Jego stworzenia.

Nasza najnowsza pozycja wydawnicza „Cztery żywioły” zastała przygotowana z myślą o szczególnej grupie, jaką są nastolatki. Ufamy, że pomoże nauczycielom w poruszeniu problematyki nurtującej tę grupę wiekową: zaspakajanie pragnień, życie w czystości, poszukiwanie prawdy i wydawanie dobrego owocu. Zeszyt jest narzędziem dla nauczyciela do przeprowadzenia zajęć. Zawiera lekcje przygotowane w formie studiów biblijnych i ciekawe załączniki do skopiowania. Lekcje oparte są na konkretnych tekstach biblijnych. Opracowane są tak, by w różny sposób uaktywnić uczestników spotkań. Jest więc czas na dyskusję, refleksję, naukę wersetów, ciekawe zajęcia w grupach i tzw. efekty specjalne, gdy zaskakujemy uczestników czymś niezwykłym.

Cechy Produktu

Liczba stron: 612
Format: A-4
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję