Historie aktualne. zrozumieć stary testament

Indeks: KM/0100

Stan: Nowy produkt

Autor: Andrzej Kluczyński

Wydawnictwo:

produkt chwilowo niedostępny

25,00 zł brutto

"Historie aktualne. Zrozumieć Stary Testament" to książka poświęcona tekstom starotestamentowym.
Ta część Biblii z wielu powodów jest trudniejsza w lekturze od Nowego Testamentu, może wydawać się też dość odległa od niego pod względem treści. Intencją autora książki – dr. Andrzeja Kluczyńskiego, wykładowcy w Katedrze Wiedzy Starotestamentowej i Języka Hebrajskiego Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie - było przekonanie Czytelnika, że można czytać Stary Testament i odnajdywać w nim aktualne problemy i że historie, które zawiera, mogą inspirować do refleksji nad własnym życiem i współczesnym światem, co bynajmniej nie wiąże się z negacją pierwotnego znaczenia biblijnych tekstów.

Ta książka może być ciekawa zarówno dla osób, które nie znają Pisma Świętego,  jak i dla tych, którzy są jego wiernymi czytelnikami.

„Nie istnieją sytuacje beznadziejne, w których skazani bylibyśmy na przegraną. Nie możemy też wprowadzać w życie reguł i zasad o charakterze absolutnym, a szczególnie natury religijnej. Są sytuacje, w których warto zrobić wyjątek, tak jak Boże działanie najczęściej jest niesamowite  i zaskakujące, wykraczające poza nasze schematy myślowe i przekraczające nasze oczekiwania.” (fr.  książki)

Cechy Produktu

Autor: Andrzej Kluczyński
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję