Niepełny kościół - Sid Roth

Indeks: JD/0001

Stan: Nowy produkt

Autor: Sid Roth

Wydawnictwo:

W magazynie, wysyłka w ciągu 24 godzin

27,00 zł

Close

Ciało Chrystusa będzie kompletne dopiero wtedy, gdy Żydzi i chrześcijanie zjednoczą się razem.Chrześcijaństwo obecnej doby znacznie różni się od pierwowzoru. Aby doświadczać tego, co na początku – cudów, uzdrowień, mocy i intymności z Bogiem – musimy zbadać nasze żydowskie korzenie. Przez 2000 lat chrześcijaństwo było w separacji z judaizmem, co zaowocowało brakiem mocy i intymności z Bogiem. Książka Niepełny Kościół bada to, co zwodziciel wykradł w obu religiach, oraz ujawnia, co się stanie, gdy prawda obu złoży się w jedno.
I gdzie tylko potok [Żydzi i chrześcijanie] popłynie, każda istota żywa i wszystko, od czego się tam roi, będzie żyło; i będzie tam dużo ryb [przebudzenie]… (Ez 47,9).
Co ma wyniknąć z tego zjednoczenia Żydów i pogan? Zbawienie świata. Jezus podsumował Bożą strategię na zwycięstwo w słowach: aby wszyscy [Żydzi i poganie] byli jedno…aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś… (J 17,21). Chrześcijanie i Żydzi, razem, tworzą pełne Ciało Mesjasza.

O Autorze: Sid Roth żyje pasją dla ludzi, aby doświadczali mocy Boga i wchodzili z Nim w intymną społeczność. Poświęcił 35 lat w służbie pionierskiej ewangelizacji wśród Żydów, zakładając żydowskie zgromadzenia mesjanistyczne i badając zjawiska ponadnaturalne. W swoim programie telewizyjnym pt. „It’s Supernatural” dokumentuje cuda i dociera z nim do międzynarodowej widowni. Obecnie pracuje nad nowym Bożym projektem pod nazwą „Jeden Nowy Człowiek”.

Wstęp do wydania polskiego
W Polsce obserwujemy duże zainteresowanie  Izraelem, i to pod każdym względem: kulturalnym, turystycznym, politycznym, religijnym  – wygląda jakby sam Bóg dotykał serc ludzi.
Wierzę, że jest to jedna z takich książek, które pomagają rozumieć Boże drogi, ale też zmuszają do stawiania pytań wymagających odpowiedzi dla nas samych i dla Kościoła. Kilka lat temu z grupą liderów pojechaliśmy do Izraela. Odpowiedzieliśmy na zaproszenie niemieckiego pastora, by razem modlić się w Jerozolimie. To był dobry czas, odczuwaliśmy, że sam Pan jest z nami. Tam miałem wrażenie, że Bóg mówi do mnie słowami zapisanymi w Księdze Zachariasza 14,17: „Dla tych zaś, którzy spośród rodów ziemi nie będą pielgrzymowali do Jeruzalemu, aby oddać hołd Królowi, Panu Zastępów, nie będzie deszczu”.
To było dziwne doświadczenie, bo niewiele wiedziałem i niewiele rozumiałem na ten temat, ale jednocześnie pojawiło się głębokie pragnienie, by być posłusznym temu, co przeczytałem. Tak zaczęło się moje osobiste  odkrywanie tego, co Bóg dzisiaj mówi o naszych korzeniach, o znaczeniu zrozumienia Jego świąt. Zacząłem odkrywać, jak Bóg przychodzi, by spotkać się ze swoimi dziećmi i razem z nimi świętować w tym szczególnym czasie; jest to niezwykła przygoda odkrywania Bożego działania.
Kiedy czytałem tę książkę, części układanki zaczynały składać się w logiczną całość. Tu jest opisana ta niezwykła przygoda poznawania i zrozumienia tego, czego Bóg pragnie dzisiaj! Oczywiście, nie ma tu odpowiedzi na wszystkie pytania, ale… duża część… To jest dobry materiał nt. historii odejścia Kościoła od swoich korzeni. Myślę, że potrzeba odwagi i mądrości, by zadać sobie prawdziwe pytania o nasze korzenie, rozumiejąc i przyjmując bogactwo, jakie jest w naszej różnorodności.
Nie ma chyba zbyt wielu miejsc, w których chrześcijanie i Żydzi mesjańscy staliby razem. Jest czas, by Bóg w swej mądrości poprowadził nas do jedności – Efezjan 2,16: „I pojednać obydwóch z Bogiem w jednym ciele przez krzyż, zniweczywszy na nim nieprzyjaźń.” Warto czytać tę książkę i rozmyślać… dla mnie to jedna z tych pozycji, które poprowadziły mnie dalej na mojej drodze wiary i zrozumienia tego, co Bóg czyni.
Jerzy Rycharski


Spis treści:

 1. Przedmowa 7
 2. Żydowskie przymierze 11
 3. „Nie zaginęliśmy” 17
 4. Spisek rabinów 25
 5. Kim jest Izrael? 37
 6. Kiedy wzór jest właściwy 53
 7. Chrześcijański? 61
 8. Spisek Konstantyna 67
 9. Biblijne święta – błogosławieństwo czy zniewolenie? 77
 10. Obchodzenie świąt 93
 11. Zasada Ewangelizacji 127
 12. Powrót do fundamentów 141
 13. Tradycja 153
 14. Prawda albo konsekwencje 161
 15. Koniec Ery Pogan? 169
 16. Na taki czas, jak ten 179

Cechy Produktu

Autor: Sid Roth
Okładka: miękka
Liczba stron: 190
Format: 145 x 205 mm
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

 • Brak recenzji klientów.

  Napisz recenzję