Dlaczego Izrael?

Indeks: JD/0097

Stan: Nowy produkt

Autor: Derek Prince

Wydawnictwo:

W magazynie, wysyłka w ciągu 24 godzin

15,00 zł

Close

Jako chrześcijanie musimy zrozumieć jak wielki dług mamy względem Izraela i, pamiętając o tym, stale wyrażać naszą wdzięczność w modlitwie. Słowo "Żyd" pojawia się osiemdziesiąt cztery razy w Starym Testamencie i sto dziewięćdziesiąt dwa razy Nowym. Natomiast słowo "chrześcijanin" w Nowym Testamencie pojawia się tylko trzy razy. Nigdy w pełni nie zrozumiemy Biblii bez choćby podstawowej wiedzy o Izraelu. I jeśli w tym punkcie zawodzisz – zawiedziesz również w zrozumieniu Biblii i jej przesłania.


Bez Żydów nie mielibyśmy patriarchów, nie mielibyśmy proroków ani apostołów. Nie byłoby Biblii ani Zbawiciela.
          Derek Prince

Tożsamość Jezusa jako Żyda nie dotyczyła jedynie kilku lat Jego ziemskiej misji – ona trwa wiecznie. Wiele lat po Jego zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu – Jezus nazywany jest przez autorów biblijnych – Lwem z pokolenia Judy. On nie tylko był Żydem, ale jest nim ciągle. Musimy pamiętać, że w niebie jest Lew – że jest on Żydem i pewnego dnia usłyszymy Jego ryk.


Derek Prince (1915-2003) – był jednym z najbardziej niezwykłych nauczycieli biblijnych dwudziestego wieku. Przez ponad pięćdziesiąt lat, w niezliczonych miejscach na całym świecie, głosił, nauczał, wykładał i inspirował. Swoje nauczania dokumentował, stając się autorem wielu książek, artykułów i traktatów. Napisał ponad 50 książek oraz wygłosił niezliczoną liczbę wykładów, dostępnych obecnie w formie nagrań audio i wideo. Wiele z nich zostało przetłumaczonych na ponad 60 języków.

Cechy Produktu

Autor: Derek Prince
Okładka: miękka
Format: 120 x 170 mm
Liczba stron: 100
Rok wydania: 2019
ISBN: 9788364029363
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję

    Inne pozycje autora