Tajemnica Graala

Indeks: HI/0007

Stan: Nowy produkt

Autor: Mike Aquilina , Christopher Bailey

Wydawnictwo:

produkt chwilowo niedostępny

22,00 zł

W poszukiwaniu rzeczywistej Obecności
"Tajemnica Graala to przejrzyste ukazanie legend o Graalu, oparte na historii. Zaspokaja odczuwany przez człowieka głód wiedzy o tajemnicy Graala. Prawdziwy Graal zaświadcza o darze Bożym, który przekracza nawet najgłębszą ludzką tęsknotę. Ta książka jest lekturą wyjątkową i wspaniałą".
(Scott Hahn, autor książek The Lamb's Supper oraz Hail, Holy Queen)

"Tajemnica Graala - w poszukiwaniu rzeczywistej Obecności to książka ogromnie potrzebna, zanurzająca czytelnika w bogactwie stuleci podań o Graalu. Książka umieszcza te legendy w kontekście historycznym i teologicznym oraz przynosi ogromnie potrzebne sprostowanie pewnych dziwacznych i niestety popularnych wymysłów o tej legendzie, jakie dzisiaj można znaleźć".
(Amy Welborn, autorka Zrozumieć kod Da Vinci)

"Co takiego ma w sobie Graal, co jest w nim tak pięknego i atrakcyjnego, że inspiruje królów, rycerzy i miliony czytelników od niemal tysiąca lat? To jedyna książka, która daje odpowiedź na to pytanie. Przeczytaj ją i wyrusz na swoje poszukiwania".
(David Scott, autor The Catholic Passion)

"Jest to zajmująca medytacja na temat legendy świętego Graala i jej współgrania z chrześcijańską duchowością. Książka czerpie ze stuleci wiary w Komunię Świętą, z historii literatury europejskiej i ze zmiennych kulturowo koncepcji miłości i grzechu - w celu wyjaśnienia, dlaczego legenda o Graalu stała się tak popularna i jak zmieniała się wraz z upływem czasu.
(Ann Rodgers, reporterka działu religijnego 'The Pittsburgh Post-Gazette')

"Tajemnica Graala - w poszukiwaniu rzeczywistej Obecności mówi nam, o czym tak naprawdę traktują Opowieści z Narnii C.S. Lewisa i dlaczego wciąż są tak popularne. Autorzy - uniknęli zarówno akademickiego żargonu, jak i nachalnego zachwalania, umożliwiając współczesnym czytelnikom odkrycie - w ślad za bohaterami starych opowieści romantycznych - że błogosławieństwo zbawienia, którego szukali w obcych i dalekich krainach, można odnaleźć w miejscach skromnych i zwyczajnych, wszędzie tam, gdzie celebruje się sakrament pokuty i Eucharystii. Jest to książka, która wzbogaci wierzących czytelników w każdym wieku".
(Frank T. Zbozny, profesor średniowiecznej literatury angielskiej na Uniwersytecie Duquesne)

"Aquilina i Bailey stworzyli niezbędne kompendium laika na temat wszystkiego, co dotyczy świętego Graala".
(O. Mark Gruber OSB, profesor antropologii w St. Vincent College)

Starożytna tajemnica i rzeczywista Obecność

Czy jesteśmy godni zdobyć Graala? Czy jesteśmy gotowi, by przechadzać się z Bogiem w raju?
Nawet dzisiaj miliony ludzi są spragnione świętego Graala. Widzimy jego wizerunek wszędzie, nawet w naszych ulubionych książkach i filmach. Jest to symbol wszystkiego, co tajemnicze i utęsknione. A jego sednem jest największa tajemnica ze wszystkich: tajemnica Eucharystii -  Boga z nami, rzeczywistej obecności Chrystusa: Ciała, Krwi, duszy i Bóstwa. Ale kiedy zaczynamy historyczną fazę naszych poszukiwań Graala, często gubimy drogę. Kończy się na tym, że grzęźniemy w trzęsawisku zmyślonych teorii spiskowych lub gonimy za jeszcze bardziej ulotnymi duszkami celtyckiej mitologii. Lekkomyślnie opróżniamy Graala z cennej Krwi, a w ten sposób tracimy samego Graala.

Rzeczywista historia świętego Graala jest prawdziwą przygodą o wielu zaskakujących zwrotach i nieoczekiwanych odkryciach. Jest to długa wyprawa bocznymi uliczkami historii, od Palestyny Jezusa Chrystusa po Brytanię w cieniu wczesnego średniowiecza, od barwnych dworów średniowiecznej Francji po ponure szaleństwo hitlerowskich Niemiec. A nagrodą oczekującą na nas u końca naszej przygody jest nic innego jak tylko komunia z samym Jezusem Chrystusem. To właśnie dlatego wyprawa jest warta zachodu. Kiedy patrzymy na nią przez soczewkę historii o Graalu, uświadamiamy sobie, że samo życie chrześcijańskie jest ryzykowną, ale wspaniałą przygodą. Legendy o Graalu dotykają czegoś głęboko w ludzkim sercu, czegoś, co umieścił tam sam Bóg, który stworzył świat i odkupił go, i który posłał nań swojego jedynego Syna. To jest prawdziwa tajemnica Graala i to jest początek naszych poszukiwań.

Cechy Produktu

Autor: Mike Aquilina , Christopher Bailey
Okładka: miękka
Format: 140 x 202 mm
Liczba stron: 212
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-7595-045-8
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję