I ty możesz nauczać dzieci lekcji biblijnej

Indeks: ED/0074

Stan: Nowy produkt

Autor: Doherty Sam

Wydawnictwo:

produkt chwilowo niedostępny

12,00 zł brutto

Sam Doherty w Polsce właściwie nie potrzebuje rekomendacji gdyż jest uznanym przez wszystkie środowiska chrześcijańskie nauczycielem biblijnym i pedagogiki chrześcijańskiej. Jego liczne książki (wydawane przez CEF Press) są tego dowodem, a opinie licznych przywódców chrześcijańskich w kraju i za granicą stanowią potwierdzenie jego wszechstronnego i osadzonego na Biblii podejścia do nauczania dzieci „Ewangelizuj, aby uczyć! Ucz, aby ewangelizować!"
dr Czesław Bassara teolog, międzynarodowy wykładowca biblijny
 
Książka pt.„l ty możesz nauczać dzieci lekcji biblijnej" dra Sama Doherty'ego jest doskonałym i uniwersalnym przewodnikiem metodycznym dla nauczyciela pracującego w Szkółce Niedzielnej, realizującego przedmiot religia w systemie oświaty. Autor podaje niezbędne ogniwa każdej lekcji, rozkłada je na czynniki pierwsze, zwracając uwagę na każdy szczegół. W praktyczny, uporządkowany, dogłębny sposób uczy nauczyciela jak przygotowywać i prowadzić lekcję biblijną, jak powiązać teorię z praktyką, podaje gotowe, przykładowe scenariusze lekcji. Wyposaża w mądrość zarówno doświadczonego, jak i, młodego nauczyciela.
Sam Doherty ostrzega o niebezpieczeństwie edukacji duchowej ukierunkowanej głównie na realizację materiału nauczania. Traktuje dziecko bardzo poważnie, wie jakie ono ma potrzeby duchowe i wskazuje jak je zaspokoić. Udowadnia konieczność ewangelizacji dzieci niezbawionych i budowania wzrostu duchowego dzieci, które już powierzyły swoje życie Bogu, czyli dzieci zbawionych. Doświadczyłam tego podczas 30. letniej pracy w Szkółce Niedzielnej.
Grażyna Dziadkowiec, nauczyciel - katecheta
 
Książka Samuela Doherty'ego „l Ty możesz nauczać dzieci lekcji biblijnej" jest zwięzłą, jasną i klarowną prezentacją całego wachlarza zagadnień związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem lekcji biblijnej. Jest bardzo praktycznym przewodnikiem, który nauczycielom początkującym pomoże zrozumieć i wypracować osobiste podejście do lekcji, a bardziej zaawansowanym pozwoli skonfrontować własne, utarte ścieżki z uznanym, cenionym i skutecznym wzorcem.
Autor, wspaniały nauczyciel wielu pokoleń dzieci a także doświadczony mentor wielu nauczycieli dzieli się przekonaniem, że „żniwo jest wielkie a robotników mało" oraz że wokół jest wielu potencjalnych robotników, którzy potrzebują odkryć swoje powołanie i nauczyć się, jak je w praktyce wypełniać. Bo i Ty możesz nauczać dzieci lekcji biblijnej...
Andrzej Michnik, nauczyciel katechetów

Cechy Produktu

Autor: Doherty Sam
Okładka: miękka
Format: 15x21
Liczba stron: 149
Rok wydania: 2011
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję

    Inne pozycje autora