Filozof bez brody

Indeks: WW/0052

Stan: Nowy produkt

Autor: Marie-Luise Raters

Wydawnictwo:

Out of stock

21,00 zł

Przełożyła Ewa Drzazgowska

„Broda nie czyni filozofa” – mawiali starożytni mędrcy. I mieli rację, bo najlepszymi filozofami są dzieci, które jako żywo brody nie noszą. Zadają natomiast setki niezwykłych, dociekliwych pytań – dokładnie tych samych, nad którymi od stuleci głowią się najtęższe umysły. Skąd się bierze wiedza, czym jest nasze ciało, dlaczego czas płynie, czy wolno zjadać zwierzęta albo kłamać w słusznej sprawie, jak rozpoznać złego człowieka, na czym polega zakochanie, czy Bóg istnieje – to tylko kilka z pytań, na które znajdziesz odpowiedź dzięki pomocy Janka i Zosi, młodych bohaterów tej książki. Wybierz się z nimi na wyprawę do krainy mądrości, a odkryjesz, jak fascynującą przygodą może być myślenie.

Proponujemy naszym czytelnikom nową serię książek poświęconych różnym dziedzinom wiedzy i adresowanych do uczniów starszych klas szkoły podstawowej. Mogą one stanowić bardzo cenne wsparcie dla procesu edukacyjnego, ucząc myślenia poprzez zabawę i stawiając przed
młodymi umysłami poważne pytania, a przy tym nie zanudzając nadmiarem teorii. Książki te są napisane językiem, którego używają sami uczniowie, i odwołują się do problemów, z którymi rzeczywiście spotyka się młode pokolenie. Pierwsze trzy książki są poświęcone kolejno filozofii, matematyce i chemii. W przygotowaniu następne.

Cechy Produktu

Autor: Marie-Luise Raters
Okładka: miękka
Format: 125x195
Liczba stron: 158
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-211-1878-9
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję