Siła Kobiecości

Indeks: KB/0087

Stan: Nowy produkt

Autor: Carolyn Mahaney

Podtytuł: siedem cech bogobojnej żony i matki

Wydawnictwo:

W magazynie, wysyłka w ciągu 24 godzin

29,00 zł

Close

Siedem cech bogobojnej żony i matki

Przedmowa

Gdy przyglądam się służbom kobiet w dzisiejszym kościele, muszę przyznać, że widok jest zarówno ponury jak i obiecujący. Mamy powód do troski, jak i podstawy do prawdziwej nadziei.
Zacznijmy od obaw. Chrześcijanki - nie mniej niż niewierzące kobiety - desperacko potrzebują prawdy. Frustracja, ból i pustka w ich oczach opowiada historię rozczarowania i zagubienia w życiu. Czują się ofiarami - a nawet przeżywają traumę - z powodu okoliczności, które zrujnowały ich nadzieje i marzenia. Ich życie wydaje się nie iść w dobrym kierunku.

Problem jest większy niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Wierzę, że to poczucie zamieszania i cierpienia wśród wierzących kobiet spowodowane jest głównie tym, że jesteśmy głęboko zdezorientowane co do tego, kim jest Bóg i kim my jesteśmy w Nim, oraz jakie jest wobec tego nasze powołanie i misja w życiu - jako kobiet. Prawie wszystkie przyjęłyśmy sposób myślenia o życiu, kobiecości, małżeństwie i rodzinie, który jest poddany kulturze i poprawny politycznie, ale zasadniczo błędny. Z pewnością nie przyniósł on tego, co obiecywał. Jest jednak i dobra wiadomość. Naprawdę jest. Gdziekolwiek pojawiam się, aby przemawiać o Bożych drogach i o tym, co to znaczy odzwierciedlać chwałę Boga będąc kobietą, jestem wielce zachęcona głodem i pragnieniem Słowa i reakcją na nie.
Jak to zawsze bywa, Bóg ma "resztkę" - w tym wypadku, kobiety, które potrafią słuchać i które są gotowe podjąć trudne, radykalne decyzje, aby przekierować swoje życie na Słowo Boże. Dla tych kobiet życie niekoniecznie jest prostsze, ale ponieważ dostrzegają one związek pomiędzy ich życiem i wielkim planem Boga dla Jego Królestwa, doświadczają poczucia celowości, radości i błogosławieństwa.

Jest coś jeszcze bardziej pocieszającego: Bóg wzbudził garstkę kobiet w naszych czasach, które zakorzenione są w Słowie i rozumieją biblijną perspektywę kobiecości. Większość z tych kobiet, to nie osoby o wysokich świeckich kwalifikacjach - nie szukały świateł jupiterów, ani nie zabiegały o wpływowe pozycje; spędziły raczej całe lata służąc swoim mężom i dzieciom oraz starały się studiować Boże Słowo i żyć według niego. Ich autorytet nie pochodzi z instytucji naukowych czy imponującego Cv. Jest za to owocem pobożnego życia, potwierdzonego przez lata służby w Kościele.

Carolyn Mahaney jest właśnie taką kobietą. Kilka lat temu dostałam nagrania z serią jej wykładów dla kobiet na podstawie Tytusa 2. Kiedy ich słuchałam, moje serce cieszyło się widoczną w nich miłością do prawdy i z powodu jej przejrzystego, przekonującego omówienia tego fragmentu, nakreślającego prawdy, które powinny stać w samym środku służby kobiet. Ucieszyłam się, gdy Carolyn zgodziła się przełożyć to nauczanie w formę książki.

Carolyn nie jest tylko teoretykiem. Jako kobieta z prawie trzydziestoletnim stażem małżeństwa i matka czwórki dzieci, zrealizowała priorytety Tytusa 2 w laboratorium życia. I jak zaleca Pismo, jest nauczycielką i poświęciła swoje życie, aby uczyć innych Bożych dróg - najpierw własne trzy córki, a następnie kobiety w swoim kościele.

Jeśli jesteś "młodszą kobietą", trzymasz w ręku wspaniały przewodnik do duchowej dojrzałości. To twoja okazja, aby usiąść u stóp kobiety, która znajduje się dalej w wędrówce niż ty oraz jest wyposażona, aby pomóc ci zrozumieć i pojąć Boży plan i cel dla twojego życia.

Być może zaliczasz się do "starszych kobiet". W tej książce znajdziesz praktyczne narzędzia pomocne do wykonania twojego zadania, jakim jest inwestowanie w życie młodszych kobiet. Według Pisma, tego właśnie powinnaś nauczać kobiety, które On stawia w twoim życiu.

Siła Kobiecości pomoże chrześcijankom odkryć niemalże zgubiony skarb myślenia i życia w Boży sposób. Modlę się, aby Bóg użył tej książki do nadnaturalnego przebudzenia i reformacji w sercach i domach kobiet naszych czasów.

Nancy Leigh DeMoss

SPIS TREŚCI

Podziękowania
Przedmowa
1. Przemieniona przez List do Tytusa 2
2. Rozkosz kochania mojego męża
3. Błogosławieństwo miłości do dzieci
4. Błogosławieństwo samokontroli
5. Przyjemność z czystości
6. Zaszczyt pracy w domu
7. Nagrody dobroci
8. Piękno uległości
9. Historia Margaret

Cechy Produktu

Autor: Carolyn Mahaney
Podtytuł: siedem cech bogobojnej żony i matki
ISBN: 9788386586349
Format: 145x205 mm
Rok wydania: 2015
Okładka: twarda
Liczba stron: 200
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję