Mesjasz bus

Indeks: DV/0161

Stan: Nowy produkt

Autor: Bajerski

Wydawnictwo:

W magazynie, wysyłka w ciągu 24 godzin

30,00 zł brutto

  • Nośnik: DVD
  • Czas trwania:61 min
  • Język: polski / rosyjski
  • Napisy: polskie, rosyjskie, angielskie, francuskie
  • Wydanie:2012

Film Mesjasz-Bus, to unikalny, dokumentalny zapis modlitwy,wiary, tańca, i śpiewu Żydów Mesjańskich. Pięćdziesięcioosobowa grupa wyruszyła autobusem z Kijowa w misyjną podróż po Polsce.
Zebrali się z różnych miejsc Ukrainy oraz z największej, europejskiej wspólnoty Żydów Mesjańskich (KEMO), która mieści się w Kijowie…

Dokument pokazuje jak podczas tej sześciodniowej pielgrzymki modlą się wstawienniczo przy pomnikach męczeństwa Żydów, Błogosławią te miejsca i proszą Boga o oczyszczenie Polski z przekleństwa wywołanego  krwią przelaną na terenie naszego kraju. Mówią na temat skutków antysemityzmu i kroków jakie powinni podjąć chrześcijanie, aby doprowadzić do jedności w  Kościele. Każdy z nich  wierzy, że rezultatem tej podróży będzie błogosławieństwo dla Polaków i Żydów.
Integralną częścią filmu są archiwalne zdjęcia, wyraziście przywołujące przeszłość, stawiające widza w bliskości wydarzeń sprzed lat.

Polacy, których nasi bohaterowie spotykają na swojej drodze są pod wrażeniem ich wiary, spontaniczności i radości. Są zachęceni do modlitwy o Żydów i błogosławienia Izraela.

ŻYDZI MESJAŃSCY :
Żydzi Mesjańscy wierzą w Jezusa Chrystusa ,ale zachowują swoją kulturę i tradycje.W XX wieku nastąpiło odrodzenie apostolskiego żydowskiego kościoła,obecnie na całym świecie istnieje ponad kilkaset mesjańskich wspólnot

MESJASZ-BUS miał swoją emisję w stacji telewizyjnej Religia.tv,
MESJASZ-BUS stanowi część materiałów archiwalnych dostępnych w Muzeum Yad Vashem w Jerozolimie.
Adam i Eva Bajerscy to małżeństwo  filmowców, którzy przecierają szlaki dla chrześcijańskich mediów w Polsce. Są autorami wielu reportaży – świadectw, między innymi cyklu “Wszystko jest Możliwe”. Eva Gaulis-Bajerska jest reżyserką filmową, Adam Bajerski operatorem filmowym i producentem, autorem zdjęć do wielu filmów fabularnych (między innymi “Sztuczki”, ”Zmruż Oczy” ,”Mała Matura 1947”,”Imagine”). Filmy "Sztuczki" oraz "Zmruż oczy" dostały wiele nagród na polskich I międzynarodowych festiwalach,w tym nagrody za zdjęcia.

Cechy Produktu

Autor: Bajerski
Rok wydania: 2012
Liczba stron: 61 min
Format: DVD
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję