Wielka opowieść - historia Biblijna dla dzieci

Indeks: DB/0088

Stan: Nowy produkt

Wydawnictwo:

Out of stock

70,00 zł brutto

Wydawca: Woda Niebieska Wydawnictwo Marek Ruczaj (www.wodaniebieska.com)

Wielka Opowieść - Historia Biblijna to wspaniale wydana Biblia dla dzieci, którą czyta się jednym tchem!!! Ciekawe, kolorowe ilustracje sprawią, że dziecko nie będzie chciało oderwać się od księgi.

„Wielka Opowieść, Historia Biblijna dla dzieci” to polskie wydanie książki „The Big Picture Story Bible” oryginalnie opublikowanej przez wydawnictwo Crossway z USA ( www.crossway.org).

Wielka Opowieść, Historia Biblijna Dla Dzieci to:

Wspaniała Opowieść dla naszych milusińskich
Prawie 2 kg dużych, kolorowych ilustracji
Biblijny przekaz od Księgi Rodzaju aż po Apokalipsę
Opis Boga, zawsze wiernego, sprawiedliwego i miłosiernego
Zachęta do życia w wierze w Syna Bożego, Jezusa Chrystusa

Biblia to wielka księga o wielkim Bogu, który spełnia Wielką Obietnicę!
Każdy lubi wspaniałe opowieści – a szczególnie dzieci!

Często jednak umyka naszej uwadze fakt, że Biblia to coś więcej niż zbiór wspaniałych opowieści. Jest ona autentyczną kroniką, mówiącą o działaniu Bożej miłości w naszym świecie.

"Wielka Opowieść. Historia biblijna dla dzieci” przedstawia tę wyjątkową, prawdziwą opowieść. Proste słowa i fascynujące ilustracje prowadzą przez najważniejszy wątek Bożego Słowa – od Księgi Rodzaju po Apokalipsę św. Jana. Dla każdego Czytelnika, niezależnie od wieku, będzie to szczególne i ekscytujące odkrywanie Boga, który dotrzymuje Swojej Wielkiej Obietnicy.

Z jednej strony, treściowo i graficznie, książka jest wspaniale opracowana pod kątem najmłodszych odbiorców. Z drugiej strony, dorośli opiekunowie, którzy będą czytali ją dzieciom, mogą zapoznać się z ogólnym przesłaniem Biblii.

Książka ta wyśmienicie streszcza Pismo Święte, przy okazji zachowując jego przesłanie. Z oczywistych względów autor „Wielkiej Opowieści” musiał pominąć wiele tematów i wątków Pisma Świętego – pamiętajmy, że jest to książka głównie dla dzieci. Ma ona zapoznać ich z pięknem i mądrością Biblii, z majestatem Boga oraz z dziełem Jezusa Chrystusa. A gdy dzieci zaczną dorastać ma ona zachęcić ich do samodzielnego czytania Pisma Świętego oraz do umacniania się w wierze.

Pozycja jest szczególna jeszcze z innego względu - przedstawia ona przekrój całego Pisma Świętego, uświadamia czytelnikowi, że zarówno Stary jak i Nowy Testament stanowią nierozerwalną całość. Chrześcijanie często Stary Testament (ST) pomijają i czytają jedynie Nowy Testament (NT). Dzieje się tak z wielu powodów. Przede wszystkim ST opisuje kompletnie odmienną kulturę oraz system religijny, który jest niezrozumiały. ST jest obszerny, skomplikowany i studiując go powierzchownie, można odnieść mylne wrażenie, że Bóg w ST jest okrutny i mściwy – a w NT Bóg łagodnieje i jest bardziej miłosierny. Nic bardziej mylnego. Autor w „Wielkiej Opowieści” pokazuje nam, że zarówno w Starym i Nowym Testamencie mamy do czynienia z tym samym Bogiem, który zawsze jest miłujący, zawsze dochowuje swoich obietnic, ale i zawsze jest sprawiedliwy. Daje wszystko ludziom obficie, gdy kochają Boga całym swym sercem i są Jemu wierni – natomiast, gdy się odwracają, to Bóg ich karci według swojej sprawiedliwości.

Na początku Bóg stwarza ziemię, rośliny, zwierzęta – potem stwarza pierwszych ludzi, którym, daje to wszystko. Bóg dał to im z łaski, nie musieli niczego robić aby to otrzymać. Niestety, kiedy ludzie popełnili pierwszy grzech, zjedli owoc z zakazanego drzewa, Bóg pomimo miłości musiał ukarać ich. Ukarać, ale nie potępić. Bóg zawsze ratuje z opresji swoich ludzi. W Starym Testamencie widzimy to miedzy innymi w uwolnieniu ludu Izraela z niewoli egipskiej. W ST Bóg zapowiada – a w NT posyła na świat swego Syna, Jezusa Chrystusa, który jest ostatecznym i jedynie skutecznym ratunkiem dla nas. Daje on nam szansę na zbawienie i życie wieczne w Bożym Królestwie.

„Wielka Opowieść” zawiera przecudnej urody ilustracje wykonane przez Gail Schoonmaker. Sprawiają one, że przedstawiona w książce historia nabiera dużo większej głębi i kolorytu. Pomagają one dzieciom lepiej zrozumieć i przyswoić prawdy Biblijne.

Spis treści:
Podziękowania
Wstęp do wydania polskiego
Stary Testament
Część 1 - Bardzo dobry początek
Część 2 - Bardzo smutny dzień
Część 3 - Życie poza Ogrodem
Część 4 - Wielka Boża Obietnica
Część 5 - Boży lud rośnie
Część 6 - Boży lud staje się wielki
Część 7 - Wielki Boży znak
Część 8 - Wejście do Bożego Miejsca
Część 9 - Boże błogosławieństwo rośnie
Część 10 - Jeszcze jeden bardzo smutny dzień
Część 11 - Boża Obietnica pozostaje

Nowy Testament
Część 12 - Wiele lat ciszy
Część 13 - Obiecany przez Boga rodzi się
Część 14 - Obiecany przez Boga zostaje objawiony
Część 15 - Powstaje nowy Boży Lud
Część 16 - Jezus odnawia Boże Miejsce
Część 17 - Jezus objawia Boże Królestwo
Część 18 - Niewidomy widzi
Część 19 - Umarły wraca do życia
Część 20 - Jezus zakłada Bożą koronę Króla
Część 21 - Uczniowie Jezusa w ciemności
Część 22 - Zupełnie nowy dzień
Część 23 - Wyjaśnia się Boża Obietnica
Część 24 - Nowe Boże Królestwo rozrasta się
Część 25 - Listy mówiące nam, jak żyć
Część 26 - Bardzo dobre zakończenie

Cechy Produktu

Liczba stron: 456
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-63345-00-6
Okładka: twarda
Format: 235 x 240
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję