Spotkanie z Wszechmocnym

Indeks: WD/0001

Stan: Nowy produkt

Autor: Adam Szumorek

Podtytuł: Jak głosić kazania na podstawie historii Starego T

Wydawnictwo:

W magazynie, wysyłka w ciągu 24 godzin

31,00 zł

Close

Przygotowanie kazania jest (…) niczym podróż, rozpoczynająca się od Bożego Słowa, a kończąca się w sercach słuchaczy. Niniejsza książka ma stanowić mapę. Choć mapa nie gwarantuje, że dotrzemy do celu, mimo to pomaga trzymać się wytyczonego kierunku. [...] Chcąc wyruszyć w podróż od tekstu do kazania, musimy tak naprawdę rozpocząć od Boga, który jest początkiem wszystkiego (…) Jak po trudach całej podróży osiągnąć cel? Jak głosić, by ludzie słuchając kazania mogli przeżyć swoje spotkanie z Wszechmocnym?
Autor

Dla niejednego kaznodziei pomysł głoszenia kazań na podstawie opowiadań Starego Testamentu jest tak samo przerażający, jak dla innych perspektywa ich słuchania.
Jak zafascynować współczesnych słuchaczy historiami, które zdają się mieć tak mało wspólnego z realiami naszej rzeczywistości? Autor przedstawia zarys podstawowych zasad interpretacji historii starotestamentowych, a także wyjaśnia, jak zastosować je w tworzeniu kazań, które będą odzwierciedlały zarówno treść, jak i narracyjną formę tekstu. Opiera się on na założeniu, że opowiadania te, choć pełne barwnych postaci, mówią przede wszystkim o Bogu i to On jest ich głównym bohaterem.

''Ta książka to dobry znak. (…) jest wyrazem troski o odnowę służby kaznodziejskiej w zborach chrześcijańskich. Książka wprawdzie jest pomyślana jako podręcznik homiletyczny dla kaznodziejów, ale z pożytkiem może też być czytana przez wszystkich zainteresowanych poznaniem tej trudniejszej części Biblii, czyli Starego Testamentu''.
prezb. Mieczysław Kwiecień Warszawskie Seminarium Teologiczne

''Z radością zawiadamiam, że pomoc nadeszła. Adam Szumorek dostarczył nam przydatnego przewodnika podróży i podręcznika zarazem. (…) napisał (…) wyjątkowo praktyczny przewodnik, wprowadzający w arkana kaznodziejstwa na podstawie opowiadań Starego Testamentu. Znajdziemy tu solidne, poprawne hermeneutycznie podejście do interpretacji tekstu. Została nam także przedstawiona metodologia tworzenia kazań. [...] Dzięki jego pracy możemy stać się lepszymi kaznodziejami''.
dr Charles Sackett, wykładowca homiletyki Lincoln Christian Seminary

Cechy Produktu

Autor: Adam Szumorek
Okładka: miękka
ISBN: 83-60131-02-3
Liczba stron: 294
Format: A5
Podtytuł: Jak głosić kazania na podstawie historii Starego T
Brak recenzji klientów.

Napisz recenzję

  • Brak recenzji klientów.

    Napisz recenzję

    Inne pozycje autora